Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2008, 16:48   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Laptop za kućnu upotrebu

Citat:
uciteljica kaže: Pregled poruke
Bas sam htela da kupim ovaj ASUS X52SG-AP190 ali zamislite nema ga u prodaji. U Bigappl-u mi preporucuju F5SL-AP 405 (49 990.00 din). Imaju i HP compaq 6735s ali sa integrisanom karticom ATI HD3200 kod njih je kod njih je 36 990 din sa 4GB RAM i 250 GB HDD. Na itsvet-u sam videla HP 6735s FU372ES koji se, rekla bih, malo razlikuje od ovog prethodnog. Stvarno se ne razumem pa bih molila za pomoc. Predlozite mi nesto od ovog ili dajte nesto drugo. Koja je razlika izmedju Intelovog i recimo AMD Athlon procesora? Koliko je lose imati integrisanu graficku plocu? Volim da igram igrice ali nikada nisam ni igrala one na vise diskova i prevelike. I sta znaci taj Cipset koji vidim da se spominje i preporucuje Intelov?
Nadam se da nisam mnogo zahtevna i da cete mi pomoci
Razlike između Intelovih i AMD-ovih procesora su u tome što dotični od Intela troše manje energije i bolje iskorišćavaju bateriju. Što se snage tiče, razliku nećete ni primjetiti u običnom radu. Ako ste pronašli laptop koji vam odgovara, a ima AMD procesor, nema razloga da tražite drugi sa Intelom, samo zbog toga.

Grafička karta je integrisana, a ne ploča. S obzirom da planirate da odigrate poneku igru, za Vas bi povoljniji izbor bila odvojena, tj. neintegrisana grafička karta, jer su takve snažnije od integrisanih. Doduše, laptopovi sa takvim kartama su skuplji, tako da ćete Vi vjerovatno kupiti nešto sa integrisanim grafičkim rešenjem. U tom slučaju, HP 6735s sa Radeon HD3200 kartom je vrlo dobro rešenje, jer je ova grafička karta najjača u svom rangu.

Čipset je srž svakog računara, i zadužen je za mnogobrojne operacije, da ne komplikujem mnogo. Asus stavlja na neke svoje modele SiS čipset, koji po pravilu daje slabije rezultate od čipsetova koje recimo Intel pravi. Doduše, čipset nije razlog za brigu i promjenu već izabranog laptopa, tako da čak i ako je SiS u pitanju, sve je u redu.

HP 6735s je vrlo dobar izbor, i jako popularan kod nas. Mada, gledajte da pronađete Asus koji ste prvobitno tražili, ako ništa drugo, makar zbog HD3470 grafike, koja je jača od HD3200 u HP-u.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke