Prikaz jedne poruke
Stara 19.8.2008, 0:24   #7
Love Fister
Novi član
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 20
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kupovina novog kompjutera (400e)

Citat:
Kingston hyper X 2x1gb 800 40e(ovde bi imao konflikt ako ne klokujes a uzmes na 1066 ram ne moze ovde FSB da ima manji takt od rama ali nemas razlike u brzini u igrama ili max 1-2% samo retkim sintetickim testovima sa sporijim ramom)
Ne razumem te ovde, sve ploce koje smo naveli (Gigabyte GA-P35-DS3R, Asus P5K i Ga P31 DS3L) podrzavaju 1066 MHz magistralu tako da ne bi morao da je klokujem.Razlika u ceni izmedju memorija od 800 MHz i od 1066 MHz je 10-ak evra ,tako da mi to ne igra neku veliku ulogu ali, verovatno si upravu,u realnim aplikacijama to je neprimetno.

Takodje cuo sam da su ljudi imali problema sa geil memorijama.Kakva su vasa iskustva?

Citat:
Plait SONIC 9600GSO 768mb 89e(brza od ATI 3850 cak i od 3870 u dosta igara )
Dugo se vodi taj rat nVidia vs ATI.Do sada sam imao 3 GeForce kartice i dobro su mi sluzile.Kod par drugova sam igrao igre na ATI karticama(doduse iz nize klase),i uvek je bilo bagovanja,problema sa drajverima itd.Svuda se prica,a bogami i na pocetku igara pise-nVIDIA It's ment to be played.Ati nudi vise mogucnosti za iste(i manje) pare od nVidije,ali pitanje je da li je problem kompatibilnosti sa igrama resen?Citao sam testove u SK-u i meni bi odovarala neka kartica da ima:256MB RAM 256-bit magistralu(ovo je bitno) i GDDR3 memoriju(takodje bitno).Jel imate neku preporuku?


I jos tri pitanja:
1.Da li je bolje da kupim komponente i sam ih sastavim(da mi ne uvale nesto) ili je bolje da sve kupim na jednom mestu i oni da mi sastave(predpostavljam da u tom slucaju dobijam garanciju)?

2.Da li vazi pravilo da se u slucaju kupovine cele konfiguracije racuna PDV od 8% (i ako se kupi monitor uz to,i na njega ide PDV 8%)?

3.Jel znate neku dobru i proverenu (citaj: postenu) prodavnicu u Beogradu ?
Love Fister je offline   Odgovor sa citatom ove poruke