Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2006, 11:29   #14
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Talking Re: Pomoc za upgrade na PCI-E

Citat:
volleyman kaže:
Uskoro prelazim na PCI-E, definitivno cu ponovo izabrati Intel ali se dvoumim izmedju dva chipseta ASUS P5ND2-SLI(nVidia nForce4) i
ASUS P5LD2(Intel 945P) koji je definitivno best buy dok je nForce je skuplji ali bolje opremljen i poseduje SLI. Za grafiku sam se odlucio da to bude ASUS EN7800GT 256MB DDR3 i mislim da ce ovo biti sasvim dovoljno i da nema potrebe za neoptimizovanom SLI tehnologijom(dok se ne pojave aplikacije koje su u stanju da potpuno iskoriste obe kartice) Kod procesora mi nije jasno da li je bolji izbor Pentium 630 90 nm ili 631 koji je uradjen u 65 nm tehnologiji sta konkretno znaci nm i da li je bolje manje ili vise i koje su prednosti i mane posto oba rade na 3GHz. Za ove stvari mi je bitno da cujem vise razlicitih(strucnih) misljenja posto su u pitanju komponente koje cine srce sistema dok su ostale poput 1GB 667 DDR i 2X 120GB SATA2 HDD vezanih u RAID i NEC 4550A, Altec Lansing ATP3 i dr. dosta jeftinije i lakse za buduci upgrade racunara.
Ako imas stari procesor leziste 478 ,preporucio bih ti ASUS P4GD1 plocu.Za male pare dobijes nadogradnju za godinu dana (miran si).Ja je imam i ok radi procesor mi je intel 2,8ghz i super teraa\ a moze da guras i procesor sa duplim jezgrom do 3,6 ghz na tu pllocu.Grafika mi je X800 PCI-e,cip set ploce je intel 915 imam je vec 6 meseci.Tvoje je da odlucis sta ces!!!POZDRAV
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke