tema: C++
Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2008, 16:42   #47
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
Ti imas 23 godine i u stanju si da odvalis ovako nesto?! Slobodno svi vi rodjeni programeri radite na "oruk" i slicnim metodama tipa "kamena sa ramena"...necete dogurati dalje od sk foruma.
Pa, ako sam u srednjoj školi imao 5 ko vrata iz programiranja, a na fakultetu uspeo da položim sva četiri programiranja u prvom roku sa visokim ocenama, onda možda ipak znam šta pričam.
Naravno da se projekat koga rade više od dva čoveka ne radi na "o-ruk", ali na papiru crtati algoritme koji se implementiraju u okviru jedne ili nekoliko funkcija i koji treba da odrade nešto što inače može da se zamisli u glavi (sortiranje, pretraživanje i slično) je suludo i čisto gubljenje vremena, i ja to u životu nisam koristio osim na početku u srednjoj dok je moralo, jer se još nije prešlo na konkretan jezik.
I da, pravimo razliku između školskih algoritama sa "rombićima" i project charta. Ja pričam o ovom prvom.

Inače se oko Visual Basica apsolutno slažem.
Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Sve to stoji ali pseudo-jezici ne omogućavaju toliko direktan uvid u workflow algoritama kako to mogu da urade "ciglice", "rombići" i ostali "programerski eufemizmi"
Ne bih se složio, uz bilo kakvo iskustvo i kršteno napisan pseudokod, jasno se vidi šta isti radi. Uostalom, svi algoritmi u knjizi "Algoritmi i strukture podataka" koja se koristi na ETF-u ispisani su u pseudokodu, nema nijedan dijagram sa "kadicama", pa se razaznaje šta koji program radi. Štaviše, kod složenijih algoritama koji sadrže ugnježdene petlje i veći broj grananja, pseudokod može biti jasniji nego zapetljani dijagram.

Osim u slučaju kao što je jedan moj drugar još u srednjoj pisao programe, ne priznajući nikakvo uvlačenje i sređivanje koda, pa su izgledali nekako ovako:

Kod:
var
a: ...
b: ... 
c: ...
begin
nešto
for
for
while
begin
nešto
if nešto
else
nešto
end;
end;
end;
end.
jer ovako nešto ne bi razumeo ni Wirth lično

Poslednja ispravka: voodoo_ (8.4.2008 u 16:55)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke