tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 12.6.2021, 18:26   #4819
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

256 GB skladisnog prostora je bilo malo i pre 10 godina...
Zamisli da cesto nosis laptop sa sobom, cak i tamo gde nema brzog ili nikakvog neta. (Odmor u Grckoj npr - najgori net koji mozes da zamislis koliko god da platis, izleti vikendom po Srbiji itd itd ). Sta ces tada sa 256 GB? Da gledas windows i office i par filmova vece rezolucije i slusas nesto muzike kvalitetnijeg zvuka + jednu mainstream igru instaliranu da imas? A ako ti laptop treba i za posao zna da zatreba skladisnog prostora i vise. A slozicemo se da je izmedju "da imam al' sporije" i "da nemam nikakvo jer nema mesta" razlika ipak znacajna.
E, ako hoces i brzo i prostrano to mora da se plati...512GB SSD apsolutni je minimum danas ako nemas neki dodatni hard disk u kucistu a kad je laptop u pitanju to je vrlo verovatno slucaj.
offtopic: hteo da sam da odem na dva meseca u Grcku da onde provedem leto sa suprugom i odande i radim. Pouzdan i brz net na primorju je prosto nemoguce naci a da sam ne moram da sklapam ugovor sa provajderom. A samo na duzi odmor tamo otici sa 256 GB u laptopu, no way Hose.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke