Prikaz jedne poruke
Stara 28.3.2008, 22:59   #17
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: "Hitno" Predlozite mi Laptop

Kao sto sam vec par puta postovao, Acer sa 8600GS ce da gura sve igre ali na na default clockovima, koji su setovani nisko zbog power saveing-a, medjutim, kada je na punjacu...
Kratko uputstvo:
Instaliraj Riva-u i klikni na "reset to default", to ce setovati core na 540 a mem na 399,5 sto je dovoljno za pokretanje svega na maxu (sem Crysis-a)
Mozes da gurnes mem clock za jos 100MHz, radice stabilno, brze od toga "zamrzne" komp jer je GDDR2 memorija u pitanju. Tada gura sve na max, Crysis na med, ali i greje! Za 5-10 minuta nagura temp na 80. Ako nemas postolje sa fanom, nabavi kod kineza 1 bez fana za 150din, daje efekte, provereno, CoD4 i Gears of War sam prvo presao na lapu
Ako su Acer i Tosha ponudjeni za iste pare, uzmi Toshu, da mi pravis zazubice
A ako ti smetaju tanki tasteri i uleganje tastature kod kucanja kod Acer-a, samo mu nakaci dodatnu tastaturu i vozi!
Anyway, koj god da izaberes, moci ces da uzivas u igrama, so go ahead
P.S. Novi, VGA2 driveri za Vista-u teraju igre kao predhodni sa o/c-om ali se ne prepoznalu sa rivom, atitoolom i sl pa nema feedback-a o temperaturi, clockovima i sl.
P.P.S. Sa 1000 evritja juri masine sa 2600XT ili 8600GT, trebalo bi da mogu da se nadju za te pare! Takodje pogledaj Toshu, ima model sa 8700

Poslednja ispravka: YBear (28.3.2008 u 23:37)
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke