Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2021, 11:15   #92
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: AMD Radeon RX 570 ili nešto drugo?

Ja sam imao problem sa sleep-om, win7, rx 580. Posle buđenja, jednom u 5 puta je radilo ok, ostalo crn ekran ili bsod. Ispostavilo se da je problem bio što nisam instalirao Intel RST driver, nakon toga, sleep radi bez problema (malopre ga probudih nakon celonoćneg spavanja). Drajver za grafičku je stariji (kraj 2019), možda ima neki uticaj i to.

Edit: pročitao sam one linkove, izgleda da je vezano za grafičku, doduše vidim da su zezali sa drajverima, neki kao popravili, sledeći zeznuli itd. Izgleda da AMD ima veće probleme sa drajverima od nV i da to nije prazan mit, mada sam i sa nV imao ponekad trzavice. Sa ovom xfx najveći problem mi je bio jedna verzija drajvera koja je bacala BSOD u bethesdinim igrama samo tako. Uradio sam rollback, posle preskočio nekoliko updejta, instalirao ovu verziju koja je sada i više ne radim update kad god izađe nego ako je baš potrebno (što je retkost jer uglavnom pikam starije igre).
Za sledeći upgrade nisam pametan, bitno mi je da rade dobro starije igre (čitao sam da Navi ima problema sa njima, ne znam kakvo je stanje trenutno) i da mi radi freesync (ne znam kako bi se moj monitor ponašao sa nVidiaom).

Poslednja ispravka: makiem (20.1.2021 u 13:15)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke