Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2010, 12:12   #146
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Kao da se ne secamo svi lika koji se na sudu, posle ubistva porodice, branio time da je gledao "Vrisak". Sta ce tek da rade ljudi kad pogledaju "Hostel", "Kresni me"... ili nesto slico Sa druge strane, okome se ljudi na nasilne igre kao da su sve igre po definiciji nasilne. Ja igram igre tipa Chrono Trigger, Final Fantasy... koji su skroz u fazonu dobrote, pomaganja, prijateljstva... Sto se neko ne seti da ih pohvali za sirenje pravih vrednosti?
Zagovaraci toga da su igre nasilne ce sigurno kao jednu navesti i Bioshock. Ja ga upravo igram i npr. spasavam sve devojcice (nisam pitao ni na jednom forumu sta da uradim) jer je good way za mene jedini nacin igranja igre. Igre sa potpunim negativcima u glavnoj ulozi ne volim niti igram jer mi "to nije to". Dakle, nema sanse da ce igre (kao ni filmovi, ni knjige) da pokvare moj, niti bilo ciji, moralni kod, to je samo glupi izgovor za sve zagovarace ideje da su svi ljudi rodjeni dobri, bla bla... a svima nam je jasno da to nije istina. Sta je pokvarilo mog komsiju iz detinjstva, koji je brutalno ubijao macice, golubima kidao krila... a imao je crno beli TV sa dva RTS programa i tranzistor? I sad se isti lik przi na GTA, ali ne da prati radnju i odradi misije, vec da po dva sata gazi ljude na ulici i ubija ih palicom! ...jadno dete, igre su ga iskvarile... C'mon!
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke