tema: [Monitor] Gigabyte M27Q
Prikaz jedne poruke
Stara 12.4.2022, 17:58   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Gigabyte M27Q

Možda ti IPS niskog kontrasta ne bi smetao toliko, zavisi od čoveka. Ja lično bih isto kao Party radije i na VA išao da su samo oni opcija, mnogo im sija crna za moj ukus.

Apropo BGR layouta, koliko vidim i iOS i Linux kontrolišu samo na nivou celog pixela, tj. potpuno im je svejedno koji je layout, oštrina je uvek ista. Čak i u Windows u multimediji problem ne postoji jer ga izaziva isključivo ClearType pre nego što mu se naglasi layout. ClearType nekako koristi logiku koja se oslanja na strukturu podpiksela da iscrta tekst... Pa ako očekuje crveni subpixel sa leve strane piksela (obrnuto važi i za plavi) a on se nađe na suprotnoj... eto fringinga. Ali čim se kaže u opcijama da je BGR monitor, algoritam se prilagodi i problem više ne postoji. Slikaću sitan tekst ako bude moglo da se uhvati telefonom, da se vidi kako to sada izgleda. Po meni je odlična oštrina sada.

Ali M27Q u našim prodavnicama svakako nema više. Ima G27Q ali on nema jednako dobar overdrive. Pa je taj MSI verovatno najbolja varijanta trenutno. Ne znam šta je fora sa našim prodavnicama ali uvek kada se neki popularan model rasproda, uvoznik uopšte ne reaguje da ponovi turu. Baš smo kao slepo crevo što se izbora tiče.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke