Prikaz jedne poruke
Stara 30.8.2017, 16:36   #66
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
sve zavisi šta podrazumevaš za profesionalnu upotrebu jer osim za render i neke servere veliki broj jezgara nije potreban. Skoro sve ostalo u profesionalnim it granama (npr. Programiranje) traži mnogo slabiji komp nego igre. Zato su po meni igre dobar test i za procesor. Realniji nego render npr. Jer je broj ljudi koji se bavi time realno jako mali.

G4560 koji i sam imam tera sve igre na max u 40+ fps-a, i one koje mogu više jezgara da iskoriste. Čak, šta više, veći problem procesorski predstavljaju igre koje koriste samo jedno jezgro ili imaju jedan primarni thread. Npr. Gw2 mi zagreje procesor više nego prime95, ista igra je skoro neigriva (u pvp-u i wvw-u) na blago kloknutom fx8300. Kod mene je pvp npr. Zaključan na 60 fps-a i ne pada nikad, kod ortaka i jednog iz gilde je uglavnom ispod 15 (jedan ima oc fx-8300, drugi klot fx-8350). U wvw-u (u velikoj gužvi) meni pada do 20 fps-a, dok kod njih ide na 1, stane bukvalno sve. S druge strane, i kod mene i kod njih gta5 (koji koristi više jezgara) radi na max u 45+ fps-a, slično važi i za bf1. Oni tu dobiju malo više, ali se to u igri ne primećuje, nema priče o lošem framtime-u, to važi samo za čiste dvojezgarce.
Ма знам, играм БФ, од тројке сваки убија процесор... Свих 8 тредова на БФ1 су ми на око 70-80 заузеће.
Ž
eDIT: Nabudžio sam laptopu ram uz procesor 7700HQ... AU koja razlika u BF1. Sad ću u drugoj temi..

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (30.8.2017 u 18:00)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke