Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2007, 17:33   #39
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Ok kao prvo izvinite ako tema izgleda malo sebično, ali stvarno mi treba pomoc, jer se vec dugo vremena smaram oko toga koji fakultet da upišem, a i dalje nisam našao dobro rešenje. Dakle, intresuje me web dizajn, ali i sve što je slično, dakle 3D animacija to jest dizajn multimedije. Ako znate neki dobar fakultet sa tim smerom, molim postujte ovde. Nije bitno jeli u zemlji ili inostranstvu jer novac nije toliki problem. Ja sam vec gledao, ima super fakultet u Milanu, ali je problem sto ne znam italijanski jezik koji je obavezan za njega. Takodje ima i fakultet u San Dijegu, ali to mi je malo predaleko... Ne znam, stvarno. U Srbiji je uglavnom poluraspad, sve nesto uvedeno prekljuce, nije ni sigurno da li je priznato ili ne... Jedini fakultet koji mi je zapao za oko je Fakultet za dizajn u Beogradu ( link), privatni je i izgleda solidno, ali, ipak je to krupna odluka i ne treba se zaletati... Voleo bih da studiram u inostranstvu pa nije ni iskljucena opcija da krenem ovde, a zavrsnu godinu odradim na nekom dobrom fakuletetu van zemlje... [btw iovako planiram da zivim i radim u nekoj drugoj zemlji, pa... to je to. Svi predlozi su dobrodosli, i hvala unapred.
Pa evo da se malo vrati na pochetak teme!

U suhtini nikom nece naci stalno zagarantovani posao u inostranstvu fakultetska diploma nekih od nashih najnajnaj fakulteta , pa ni ETF-ova!

Ona ce ti tek toliko pomoci da se zaposlis u inostranstvu sa lakocom ( ali samo ako je uporedjuju sa nekim od nashih fakulteta iz Srbije ) jer verujem da to shto se nacuhi na ETF-u moze josh da parira arem 50 fakulteta iz celog sveta u toj bransi, znachi nije najbolji niti je pri nekom vrhu najboljih. E sad druga je stvar shto se kod nas raspreda legenda koja je potkovana dokazima, da skoro 99,99 % ljudi koji zavrse ETF odu u inostranstvo, pa onda se opet nash narod tripuje i voli da dize u nebesa sve i svashta iako je to u inostranstvu prosek!

Zansci olaksace ti malo u odnosu na FTN-ovg diplomca sa startne pozocije dok kad dodje provera znanja mozes ga ispushiti ako si ga zavrsio onako studijski a ne zasukao rukao i mozak i uchio sa strane praktichno! Znachi ZNANJE JE MAJKA a diploma ti dodje da se razlikujesh od majstora koji isto toliko zna i daje ti mogucnost bolejg usavrsavanja i kretanja medju ljudima istog kova, tj takozvanom elitom te branshe!

Znachi, evo vidim da ti hoces da upishesh WEB DIZAJN!

Kao prvo od toga ovde nemash leba! Jedino da palish preko grane i da se pokazesh,a diploma ti za to definitivno nece trebati,jer ona negarantuje da ces ti bolje dizajnirati sajt od nekog ko nema diplomu a iza sebe ima odranjenih barem 20 vrhunskih sajtova! Kontash!

Moja preporuka! Nadji neshto praktichnije i shto volish to je ono najvaznije!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke