tema: Ekologija
Prikaz jedne poruke
Stara 22.2.2013, 15:40   #135
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Ekologija

Ja se na poslu bavim (i) ekologijom. Baš zato znam kako se kod nas ne radi skoro ništa po tom pitanju Evo, baš sam pre neki dan bio u fabrici koja u svom dvorištu drži gotovo 30.000 tona (trideset hiljada tona) štetnog organskog otpada - i to već 10 godina! Svake godine se dodaje po nekoliko hiljada tona! I to je samo jedna fabrika Gradske kanalizacije su u raspadnom stanju; deponije su najobičnija neuređena smetlišta; industrija svoj otpad izliva u reke i kanale; ljudi van gradova su prisiljeni da đubre bacaju po šumama, jer nemaju kontejnere; EPS urniše najkvaliteniju zemlju po Srbiji...

Što se tiče mene privatno... Kad bi u blizini moje kuće postojali posebni kontejeneri za metal, staklo, plastiku i organski otpad, ja bih vrlo rado razdvajao to. Pošto ne postoje (niti će, verovatno, uskoro postojati), ne pada mi na pamet da sve to razdavajam i onda da bazam po gradu i tražim šta da radim sa tim kesama.

Na žalost, živimo u jednom velikom svinjcu (uz izvinjenje svinjama, koje su realno znatno manji zagađivači od ljudi) i ne vidim da se nešto ozbiljno radi po tom pitanju.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Beagle (22.2.2013), todos (22.2.2013)