Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2009, 2:36   #19
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Google SketchUp

Citat:
Vladimir88 kaže: Pregled poruke
Da li neko zna koji je najbolji render za sketchup. Ja sam koristio nekoliko njih ali mi oni samo urade 2 d sliku modela. Jel ima neki koji renderuje u 3d formatu.

I jos ovo! Od skoro mi nesto baguje Google sketchup. Napravim model ali kada hocu da ofarbam jednu stranicu on mi farba drugu. Recimo napravim kocku i hocu da ofarbam recimo stranicu najblizu do mene spolja a onda se ofarba ona dalja ili bocna strana unutra. Znaci ponasa se kao da ova stranica ne postoji koju sam hteo da farbam. To se isto dogadja i sa move opcijom kada hocu da izvucem recimo neku stranicu jos ka meni ili da je gurnem unutra ne pojavluju mi se one tackice na njoj i onda se deformise druga stranica iza ili bocna. Probao sam i sa reinstalacijom sketchupa i cak kompa ali isto se dogadja. Ina 6 i na 7 i na pro verzijama.
Da li neko ima resenje?
Ja koristim vray, mislim da je to najbolji render za sketchup.Jos ne postoji render koji renduje u 3D formatu(nadam se da ce uskoro da ga naprave),neznam kako da resis taj problem sto imas,meni se to nije desavalo...proguglaj malo mozda nadjes nesto sto ce da ti pomogne
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke