Prikaz jedne poruke
Stara 15.3.2011, 10:50   #183
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

@Kisr:

Zato što nema para kod onih koji su prioritet naše vlade. I na osnovu toga je pravljena i cena. Da li stvarno očekuješ da neko ko ima manji profit od Telekoma, kao austrijanci, bude ozbiljan igrač za kupovinu Telekoma? Ili nemački DT koji je i sam u problemima preko guše? A ne žele da prodaju rusima, amerima i sl. Plus, sa mnogo strana su upozoreni da će biti previšé pravnih problema kasnije oko dotične prodaje i da lako može da se desi da to sve pukne i njima se obije o glavu. Možda nije to pitanje nego kako sada kad je sve propalo višé niko ne kuka kako neće moći da se preživi bez te prodaje, već da nema veze.

Pitanje je šta sada raditi? Lično, ja bih odmah platio grcima onih 200 miliona koje traže i odmah obezbedio 100% vlasništva. Identifikujmo šta je problem u firmi. A problem je jasan. Imamo političare koji su u firmu dovukli sve rođake svih na vlasti i postavili u firmi da sede i ne rade ništa. A oni koji održavaju sistem živim tamo su zaposleni na ugovore o delu bez garancija posla. Dakle, lepo otpusti one koji ne rade, dook je trajalo bilo je lepo, nema više, pa-pa, one sa ugovorima o delu zaposliti za stalno ( a to su oni koji održavaju mrežu danas), lepo višak para na razvoj, pa preispitati ugovore i raskinuti veliki broj koji je napravljen sa ciljem dranje korisnika na kraju (jer mi to plaćamo) i sve što treba da se ide na ugovor, javno reći da to mora zbog toga i toga, i napraviti jevni tender sa svim podacima na netu, dostupno svima pa ko voli nek izvoli, sa ugovorima koji jasno daju uslove posla i zahtevaju određene garancije, i koji su vrlo jasni. Pa videti zašto mi kupujemo net preko mađarske firme koja je u vlasništvu engleza i koja ima sedište u češkoj ako se ne varam i za koju mnogi u okolini kažu da je za zaobilaženje, mesto kao svi normalni igrači da kupujemo od TIER 1 igrača. Pa odvojimo po koji dinar više od pretplate za kupovinu većeg opsega od dotičnih, da bi naši građani imali bolji net, pa videti i preispitati ugovore koje ima Telekom sa nekim igračima spolja kojima prodaje net za neke sitne pare (jeste kosmet je u pitanju i neki albanski provajderi, da se vidi što mi njima to dajemo i po kojoj ceni, a za to vreme naša imovina dole oteta), pa prebacimo profit da se u sledećih 5-10 godina nalazi na računu firme i da se koristi za dalje unaperđenje sistema. A da bi to odradili postavimo direktora koji neće zavisiti od političara, već odgovara savetu koji ima predstsvnike svih stranaka i stručne javnosti koje je iz branšé, dakle, ne stručnjak ortoped koji je eksperet za zaštitu životne sredine i koji baš zna da napravi boli glava sajt, ili građevinac, već baš iz struke( a ovi drugi su de facto protiv prodaje dotičnog), pa lepo sve sa sednice javno na net, sve zapisnike i ostalo, pa da vidimo ko šta i zašto zastupa i kako radi posao. I tu nema para za one iz politike. Hoćete da budete ubačeni u igru, OK, ali nema tu para za vas, to je vama posao, već ste jednom plaćeni, zašto da vas plaćamo za jedan ili dva sastanka mesečno. Obavežemo Telekom da u roku od x godina mora da obezbedi svima telefon na teritoriji zamlje ( a to nije još preveliki broj domaćinstava), da se razbiju dvojnici ..... Dakle, znamo to mi svi šta treba.

Može li se to? Može. Da budemo iskreni, nisu oni odustali od prodaje samo zato što oni napolju nemaju para, ima tu uticaja i to velikog i stav naroda i koliko je stručna javnost bila protiv toga. I mnogo toga je odrađeno i bez podrške novinar koji su na kraju krajeva morali da rade svoj posao a nisu. Ako mi budemo imali koncenzus oko ovoga gore, oni na vlasti neće imati kuda da begaju, mora da se radi kako mi kažemo. Dakle, sad napraviti koncenzus šta mi želimo od Telekoma.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke