Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2007, 16:26   #74
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 918
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Smile Re: Zamrzavanje kompa....

Evo danas sam malo ispitivao i ustavari ispada da je os OK (u sustini nije, kao svaki Win ) zanci radi... na ovome forumu ljudi su se stvarno priblizili problemu, koji je vezan za ASUS M2N32-SLI Deluxe(/WiFi-AP)... ljudi su na samom pocetku imali velike probleme sa OCZ memorijom ali izgleda da i ovi sa Corsair nisu skroz postedeni...
Problem je vezan za AI Clock Skew i Voltazu memorije... oni su preporucili da se ipak memorija stavi na 0.1+ od predvidjene znaci ja sam moju sa 1.9 stavio na 2.0 nadam se da to nije mnogo , i probao rukom negreje se nista (mlaka), ali za AI Clock Skew su preporucili Advanced 450ps (mozda je to samo za OCZ) ali ja sa mojom nisam mogao ni da butujem na Advanced 450ps sve na advanced je izgleda meni nestabilno, nisam probao skroz da testiram na 150ps (najmanja vrednost
znaci ide 150,300,450,600,750,900ps tolko u Delayed i Advanced a izmedju je normal) realno ja sam stavio 150ps Delayed i 2.0V za memaru i sada sam igra preko 3 sata Lost Planet ni jedan freeze a pre ih je bilo uf... dobro nije 100% sigurno.

Inace malo pojasnjenje kako sa tim AI Clock Skew (neznam tacno sta je to , ili da li ima uticaj na prformanse ovo moje Delayed umesto Advanced)
-nikako na [Auto]
-preporucljivo je pokusavanje sto sam ja iskusio i sada radi, videcemo
-voltazu na memoriji povecati za 0.1+

Ova opcija je problem na ASUS M2N seriji tako da slicne probleme mogu da iskuse i korisnici sa slabijim M2N plocama , ali kod njih je najveci problem sto tu opciju nemaju u BIOSu, nije garantovano da ce se to desavati svakome (bilo sa nF590 SLI, ili slabiji) bilo je ljudi kojima je sve radilo ok. Ali ako je problem prisutan na slabijom chipsetu M2N serije, onda jedino resenje je druga ploca.
Izvor: http://icrontic.com/forum/showthread.php?t=48305
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke