Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2005, 18:33   #1
Vault Dweller
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom graficka, napajanje ili prokleta avlija

Pozdrav svima i izvinjavam se zbog malo dužeg posta.
Imao sam jedan zanimljiv i krajnje frustrirajući problem. Kompjuter sam kupio pre malo više od godinu dana u inostranstvu, gde sam tada i živeo. Konfiguracija je sledeća:

MB MSI K8 Neo Fis2R
CPU AMD Athlon64 3000+
RAM 512 MB
Radeon 9600XT
HDD 160GB SATA
DVD, CDRW

E sad, sve je radilo savršeno u ozbiljnom radu kao i u intenzivnom drndanju CS-a, Far Cry-a i sličnih stvari – skoro godinu dana.
A onda...
Vratim se ja kući i donesem komp naravno. Kupim modem (Intel), instaliram ga, uključim mašinu, kad ono... Windows se podiže normalno, a kada treba da se pojavi welcome ekran, na ekranu dobijem samo gomilu đubreta, tj. šarenih linija i crtica i sve se blokira. Neretko se dešavalo da na monitoru dobijem poruku frequency out of range. U safe modu je sve radilo normalno. Reinstalacija windows-a nije ništa promenila (XP, 2000, 64bit – sve sam probao). Onog trenutka kad instaliram drajvere za grafičku (probao sam 7 verzija, catalyst i omega) sve se ponavlja. Nema šta nisam probao, setovanja u bios-u, windows-u, uklanjanje svih komponenti osim grafičke... ali uzalud. Jedina stvar koja je učinila da komp radi - je kompletno isključivanje hardverskog ubrzanja. Onda, batalim ja sve mireći se sa sudbinom i vikend provedem ne prilazeći mašini. Sledećeg jutra, uključim komp, stavim hardware acceleration na full i... sve radi! Restartujem, reinstaliram windows i sve opet radi iz prve. Maltretirao sam onda komp svim i svačim ali sve je radilo besprekorno. Kompletna priča se ponovila mesec dana kasnije, dan nakon što sam ubacio novu zvučnu karticu (SB Live). Opet frustracija, opet psovke, i na kraju – opet magični oporavak. Ni svi forumi, ni sve baze znanja nisu me dovele bliže odgovoru na pitanje – šta se dođavola dešava!?
Probao sam drugu grafičku – radila je normalno kada moja nije, probao sam drugo napajanje (moje je 350W) – ništa se nije promenilo.
Ako neko ima ideju šta bi mogao da bude problem, pomozite.
Vault Dweller je offline   Odgovor sa citatom ove poruke