tema: [Mobilni telefon] Xiaomi Mi 8 lite
Prikaz jedne poruke
Stara 16.6.2019, 17:36   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Baterija

3350 mAh je manje nego što sam želeo ali se u praksi ipak nije pokazala loše. Meni drži 8-9h SOT-a u roku 1-2 dana. Prosečnom korisniku bi verovatno držala malo kraće jer je kod mene net 99% vremena WiFi, ekran je takođe većinu vremena vrlo slabo osvetljen.

Telefon ima USB-C ulaz i podržava QC 3.0 18W punjače. U pakovanju se nažalost dobija običan 5V/2A punjač kome treba oko 2 sata da napuni telefon. Ja već imam QC3 punjač koji koristim i njemu je potrebno nešto malo preko sat vremena. Telefon se pritom zagreje normalno, ne preterano i zabrinjavajuće.

Ostalo

Telefon je Dual SIM i ja koristim oba slota, signal je dobar, VIP drži 4G+ logo većinu vremena i sve radi bez problema. Telefon je stigao sa Oreom i MIUI 9 pa odmah prijavio apdejt... 15 min i 2 apdejta zaredom kasnije sam dobio Pie i MIUI 10. Sve radi kao podmazano, nikakvih bagova i problema nemam u ovih nedelju dana korišćenja. O samom UI-u ne bih puno pričao, neko ne voli MIUI ali ja sam fan istog i njegovih mnogih opcija pa ga preferiram u odnosu na čist android.

Sveukupno sam vrlo zadovoljan i rekao bih da je ovo jedna od najboljih mid-range opcija. Cena mu je trenutno čak nešto niža u odnosu na RN7 i ja sam ga kupio za 190€ sa 2 god garancije, a u odnosu na njega ima par prednosti i par mana pa ko šta voli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (16.6.2019), dekilio (17.6.2019), tref (17.6.2019)