Prikaz jedne poruke
Stara 4.11.2006, 20:12   #16
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Hard disk stalno nesto radi

Citat:
Shlaymara kaže:
Evo rezultata.
Sve je OK. Ali HD i dalje trepce. Da ne budu nedoumice, HD je treptao posle instalacije XP.Na masini nije nista bilo instalirano samo XP s SP2. Zato mislim da je ili hardverski problem ili losa verzija XP-a. ZA sam posle instalirao i desavali su se problemi.I sa cetvrtom verzijom ZA zapucava. Svi ZA su bili sa antispajverom ili anti virusom. Probacu da nadjem neki "cist", samo sa firewallom.Naci cu neku 5.x verziju jer tu jos nisam probao. Terao sam i NOD32(za svaki slucaj) i nema nista. U procesima su samo procesi koje koristi win i oni koje sam pokrenuo ja(koje tacno znam za sta sluze i koji su). A taj svchost.exe uvek ima 2% zauzeca procesora tj. varira svake sekunde. Kad je zauzece HD trepne.
Jos cu malo da se cimam, ako nista ne popravim, menjam win i HD stavljam na drugi kontroler.


U principu ne znaci nista, ali idem tom logikom da ako HD vise radi, brze ce da vrisne.A ne treba mi mrtav HD.
Preporucujem da izbegavash Zone Alarm Internet Security Suite (firewall+antivirus+antispyware),Zone Alarm Antivirus (firewall+antivirus) kao i Zone Alarm Anti-Spyware (firewall+antispyware).
Treba ti Zone Alarm Pro (samo firewall).Poslednju verziju (trial) 6.5.737.000 mozesh skinuti na http://download.zonelabs.com/bin/fre...737_000_en.exe
Starije verzije (od 5.0 pa nadalje) mozesh naci ovde.
http://download.zonelabs.com/bin/fre...seHistory.html
Evo, sada sam probao sa upaljenim Firefox-om i XMPlay-om, svi svchost.exe procesi (imam ih 4) su zakucani na 0% zauzeca CPU-a.Po meni tu neshto definitivno nije u redu.
EDIT:
Po defaultu PG je nameshten na min. 1.5 velicine RAM-a a max. na 3xRAM.Poshto imash 1GB, minimalna velicina mu je 1.5 a maksimalna 3GB.Znaci PG je dinamicki i menja velicinu po potrebi.Bolja solucija je da je PG staticki, tj. da su mu min. i maks. velicine iste.
Poshto i ja imam 1GB RAM-a, namestio sam da mi PG bude staticki 1GB i nisam imao nikakvih problema pa ti preporucujem da to probash.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke