Prikaz jedne poruke
Stara 28.5.2009, 23:33   #18
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: zeleo bih da isprobam i taj cuveni linux...

Pazi, sve se može, ti biraš hoćeš jednostavno ili komplikovano

Recimo samo da je za mac i GNU/Linux najbolje i najbrže rešenje povezati modem na mrežnu kartu. Isto doduše važi i za windows

Što se tiče mesta, pa... ja držim 8 GB root i svi instalirani programi mi bez problema stanu na tu particiju... doduše, zato tmp folder za rezanje moram da izvučem na /home jer nikad nema više od 3 GB slobodno

Uglavnom, ako mu staviš 15, biće ti super-taman za prvu instalaciju, hvatanje osećaja sistema, instaliranje desetak različitih muzičkih i video playera (vlc obavezno za filmove, gstreamer kodeci pored toga),

Instalacija programa u Ubuntu ti je uglavnom: Klikneš u meniju na Applications, odabereš stavku add/remove, otkvačiš šta hoćeš, kažeš APPLY i on se instalira. Odmah out of the box ćeš dobiti program za rezanje, torrente, GIMP (photoshop da kažemo), open office i sve što prosečnom korisniku treba... Tako da neke brige nema, slobodno se opusti

AKO naiđeš na probleme, samo udahni duboko i seti se prvo da ga nisi platio 400$ i da u svakom trenu iz windowsa možeš da prebrišeš te particije ponovo u ntfs. Onda lepo google pa traži odgovore, ili ubuntuforums.com ili ubuntu-rs.org ili... Znaš već gde

Ja znam totalne retarde koji su instalirali Ubuntu uspešno, a nakon toga zaboravili na windows u potpunosti. Ako mogu oni, možeš i ti koji već znaš da radiš u windowsu, jer time zone je uvek time zone, a mouse pointer je uvek komandni button
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
stepanov (29.5.2009)