Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2005, 14:47   #15
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Igre nisu umetnost, igre su nauka!Postoji oblast primenjene matematike koja se zove Teorija Igara, a o čemi se radi vidite na
Teorija igara nije neposredno povezana sa video igrama,vec pokusava da na egzaktan nacin da model koji se moze upotrebiti za odredjivanje optimalne strategije u igri(bilo kakavoj,moze i monopolu,bitno je da je tacno definisan skup pravila) izmedju dva ili vise igraca...
Nego,nije mi jasno,sto se pojedinci toliko primaju,kada im neko kaze za video igre da nisu umetnost.Kao,ako ih ja igram,mora da su umetnost...Koliko vi imate godina?!?!?U ostalom ko da je bitno da li su igre umetnost ili ne;ko misli da je jesu,neka ih tretira tako,a ko ne drugacije .
Inace volim kuzmine kolumne jer je stvarno prepaljen lik i puno s..e,sto mi je stvarno simpaticno... Naravno ne uzimam ga 100% ozbiljno,mada me stvarno intrigira zamisao da i sam tako "lupam gluposti" na cega ce se gomila klinaca prepaliti Mada me pomalo nervira ta njegova evalvacija racunara i komponenti(konkretno procesora) sa stanovista dilera i zaludjenika,a ne sa stanovista inzinjera...Neke stvari se mogu sagledati,samo uz dovoljnu kolicinu znanja;pritom mislim na poznavanje arhitekturu procesora,analognu i digitalnu elektorniku itd...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke