Prikaz jedne poruke
Stara 8.6.2008, 12:32   #17
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Garavi kaže: Pregled poruke
A kada se laptop koristi kuci,da li ga treba stalno drzati u struju ili treba izvaditi bateriju pa na adapter ili treba ga napuniti pa kada se skoro isprazni staviti ga da se puni?Negde sam citao ranije da kada on napuni bateriju da je ne trosi vec zaobilazi i radi preko adaptera?
Ne moras vaditi bateriju kada je kompletno puna, kao sto si rekao, kada je na punjacu a kompletno napunjena, onda laptop radi na struju i potpuno se zaobilazi baterija. Postupak kada pustis da se baterija isprazni skoro da samog kraja pa da se onda napuni opet je mozda pozeljan samo u prvih nekoliko ciklusa punjenja i praznjenja baterije nakon kupovina laptopa, posle toga je svejedno.
Sada dolazimo do druge perspektive posmatranja na stvar, a to je da kada koristis laptop kuci uvijek je dobro drzati ga na struji (ako raspored stvari i uticnica u kuci to dozvoljava, a da ne ometa ugodan rad ) jer ces uvijek biti u prilici da nemas prikljucak u kancelariji/sobi/putovanju ili bilo kad kad nisi kod kuce, a zavisis od baterije. Tako ja radim, uvijek kada sam kuci drzim laptop na punjacu, tako da mi je baterija uvijek u fullu kad sam u pokretu ili putujem.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke