Prikaz jedne poruke
Stara 30.4.2014, 12:34   #138
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Pomoc oko starog PC iz 2004

Citat:
Milosevicdu kaže: Pregled poruke
Tako je sve moguce sam probao , nista , sada pokusavam prodati komponente ,ili josmalo bolje da potrazim 462 plocu... Juce sam nasao na jednom mjestu ali neznam koliko mise isplati jedan serviser ima stari kompjuter i ploci msi kt400 cipset nesto tako manja je od moje ima manje slotova i 2 za ram trazi mi 30e za nju... Mislim da je to puno pa cu jos malo pretraziti steta gledao sam na e bay ima jeftino sa dostavom ali kod nas u cg nema pay pal pa mi je to problem...
Ja prodao AM3 plocu sa amd athlon ii x 240 procesorom za 4500 dinara pa ti sam proceni da li je puno.
Citat:
djuricdjordje kaže: Pregled poruke
Све то можда ради данас ОК, уз нешто штуцања, али стално се ажурира флеш плејер и слично, интернет постаје све хардверски захтевнији за тако старе компјутере.За пар месеци изађе нова верзија флеша, и не можеш ни youtube да гледаш.

Можда и није реч о хардверском квару, треба вратити процесор на нормалну брзину и покушати са новом инсталацијом система од нуле, можда је само оперативни систем побрљавио, ипак је реч о Windows 7 на компјутеру из 2004 године. Ако не може Windows 7 да се инсталира, пробати са Windows ХП, неким линуксом, па ако ништа од овога не може да се инсталира онда се вратити на хардвер.

Ако је неки комад хардвера цркао, заиста не вреди додатног улагања, на Лимунду и сличним сајтовима се такве машине продају за 20-25 евра(целе без монитора), а треба дати само за мат.плочу 30 евра.То би вредело улагања ако би могла плоча да се нађе за 3-4 евра, неки додатни модул рам-а од 1 гб за пар евра, али тешко да ће то неко продати за тако ситне паре.

Евентуално , ставити плочу са интегрисаном графиком и неки двојезгарни процесор, али је то онда склапање потпуно новог компјутера.Остале компоненте такође нису толико јаке да се морају по сваку цену сачувати, хард диск од 80 гб и агп графичка у 2014 години, са тим се стварно не може ништа урадити.

Ја сам такође имао сличну конфигурацију- Бартон ХП 2500, 1 гб РАМ-а, негде у периоду 2003-2006 године, то је тада била солидна конфигурација, али је сада време прегазило.На њу је чак могао да се инсталира Windows 98.

Ја би отишао у најближи тржни центар(где се продаје храна, и сличан бакалук) и купио неку социјалну конфигурацију коју продају на акцији за ситне паре, ново је ипак ново-има гаранција од 2 године, а бацање пара на половно је чист луксуз.
Slazem se sa tobom u potpunosti osim oko jednog.To sto njega muci nije do os jer on ima problem i u biosu .Takodje mislim da je probao i bez harda.
SAJEVAC je offline