Prikaz jedne poruke
Stara 21.2.2019, 21:16   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi note 5 3/32 ili Xiaomi Redmi S2 4/64

ko utvrdjuje sta je donja granica?

meni je recimo na RN5 pola memorije od 32 gb prazno, iako sam je nakrcao slikama (koje cekaju brisanje jer su bezvezne ili "duplikati") i svim programima i igrama koji mogu da mi zatrebaju u trenutku.
kome treba vise, uvek moze da uzme sd karticu, taman imas dodatnu sigurnost ako su ti neki podaci psoebno bitni.

a kada pominjemo radnu memoriju, i ona mi stalno stoji na 55%-60% zauzetosti. jedino ako pokrenes nesto zahtevno, pa skoci, mada nisam video. nikada nista nije stucnulo i 100% sam siguran da je za moje potrebe (koje bih nazvao "srednjim") 3/32 dovoljno za narednih nekoliko godina.

posle toga, uz srecu da telefon fizicki opstane, svakako ide novi, u slicnom cenovnom rangu.

moja preporuka, ako ne nameravas da koristis fon za neki opasan gejming (mada ja nikada i ne bih nazvao ista sto se igra na telefonu ozbiljnim), ide za 3/32.
sve je utegnuto kako treba, pravi paket u paru sa procesorom.

sad naravno ide opravdano pitanje: zasto, kada razlika u ceni nije neka? (mozda oko 20e)
pa zato sto kad dodas tih 20, mozes onda i jos 20, za neki jaci model fona. pa onda jos 20, za vise memorije i rama na boljem fonu, pa jos 20, i mozda jos 20.....


edit: nisam siguran koliko taj rn5 sa linka kosta kada se pretvori u evre, ali na nekim konvertorima izadje skoro 200e... ako je tako, siguran sam da mozes da prodjes i bolje. ja sam svoj platio 150e, pre 3 meseca. sada ima i za malo manje.

Poslednja ispravka: polarnimeda (21.2.2019 u 21:26)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
zemljanin (22.2.2019)