Prikaz jedne poruke
Stara 6.3.2010, 15:17   #97
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: http://њњњ.?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Znaci ako neko ima domen pilicar.rs na celavoj latinici, treba po automatizmu da dobije пилицар.срб, umesto logicnog пилићар.срб? Ne ide to bas tako.

Milsim da to sto pricas bi imalo smilisla da vec imamo domene na domacoj latinici, al to trenutno nije tako.
ETO, sad smo "napipali" VAŽNU stvar!

Da li nam trebaju DVA domena na nacionalnom pismu: ĆIRILIČNI I LATINIČNI?
Или треба да се и латиничне "шушкаве" адресе региструју под .србија доменом (или .срб)?

Znači problem nije samo postojeća engleska" "Ćelava" latinica već prelazak sa "ćelave" na onu koja "nije ćelava" uparivanje sa ćiriličnim domenom.

Mој predlog jeste da se postojeći .rs postepeno samo transformiše u onaj kod koga može da se traži I domen na "šuškavoj" latinici , uparen sa ćiriličnim.
Ako je to tehnički teško sada izvesti sa šuškavom latinicom u nazivima, onda .rs može da "postane" novi .rs koji će da ima i šuškava slova.
Ако и то не може имаћемо стари "ćelavi" domen i novi sa nastavkom .србија где су адресе подразумевано на ћирилици а ако неко жели pilíćar.србија поред пилићар.србија, то би требало да плати као додатни домен.

Problem šta će da radi pilicar.rs sa svojim пилицар.србија može da se reši vremenom koje bi se dalo prilikom prelaska, da on registruje dodatni domen koji će da mu pokrije Pilićar.србија i пилићар.србија .

Иако сам мишљења да не треба додатно наплаћивати ћириличне домене поред постојећих, мишљења сам да ако неко жели два домена као у претходном сличају (pilicar sa пилицар i pilićar sa пилићар) да би он тај додатни "парни" домен требало и да плати.

С друге стране, требало би да се ћирилични тј исто латинични "шушкави" домен буде додељен људима сходно њиховој сагласности како желе да изгледа. Дакле када се каже "по аутоматизму" то не значи да ће машина свима да додели ћириличне и шушкаве домене тако што ће да их пребацује само.
То би требало да се деси само ако он није изабрао шта жели на формулару који ће му бити предочен да попуни.
Дакле по процедури коју ја предлажем,
онај ко има "pilicar.rs" може одмах да изабере да му парњак буде "Пилићар.србија" на пример ,
док ако би желео и пилицар.србија и pilićar.србија , то би требало да плати као додатне домене, ако се претходно одлучио за онај са ћ и обрнуто.

Значи да свако ко сада плаћа .rs да има право аутоматски на тачно један одговарајући домен на .србија по жељи (одговарајућег назива, не било који). А за остало може да докупи.
Мислим да ће због управо тих "зачкољица" накнадна продаја ћириличних и латиничних адреса да буде врло активна и брзо ће да покрије оно што би неко хтео да оствари "дуплираном" директном продајом свих нових домена.
А предуслов за активну "по тражњу" за новим адресама јесте овај полу-аутоматски прелазак на .србија тј. .срб. који ће довести до тога да је домен одмах изузетно активан.

Poslednja ispravka: nikolam (6.3.2010 u 15:39)
nikolam je offline