Prikaz jedne poruke
Stara 1.8.2011, 15:33   #1
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima?

Pravim ovu temu kako bi izdvojili raspravu koja je otišla u debeli offtopic na temi Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa?.

Rasprava je krenula od moje tvrdnje da su konzole platforma na kojoj je razvoj i plasiranje igara lakši, pre svega sa programerskog stanovišta. To dovodi i do povećanja popularnosti konzola kod game developer-a i povećanja prodaje i prihoda od prodaje igara za konzole te smanjenjem prodaje PC igara. Potom sam izneo neke tehničke podatke šta ustvari predstavlja problem na PC-u kada je u pitanju razvoj igara (opet s programerskog stanovišta) i po čemu su konzole u prednosti na tom polju. Cilj mi je da pokažem koliko je PC postao 30-o godišnja budževina na kojoj se zarad kompatibilnosti vuku stvari još iz vremena DOS-a te da to koči ili makar pravi problem u daljem razvoju kako hardvera tako i softvera.

Zamolio bih moderatore da prebace sve što ne pripada temi Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? ovde.

NAPOMENA:
Pod PC-jem pre svega smatram platformu baziranu na x86 procesorima i Windows operativnim sistemima kao i softverom za Windows (poznato i pod nazivom "Wintel" platforma). Uvođenje Windows softvera kao sastavnog dela platforme je neizbežno jer je imao presudan značaj u oblikovanju hardvera platforme.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke