Prikaz jedne poruke
Stara 24.10.2017, 16:26   #4473
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Evo ja sam pre možda 2 nedelje otvorio NA account čisto da vidim zbog čega tolika hajka na težak free to play. Na EU takođe nisam ništa kupovao, ali sam tu od bete pa imam sve karte koje su korisne.

Nije toliko strašna situacija. Ako hoćeš da imaš identično kopirane tier 1 deckove, odnosno deckove koji konkurišu za visoke rankove i legend u Ranked, onda - da, treba vremena i mnogo packova, ali i iskustva u igranju koje bi stekao do tada. Veliki broj legendary karata mogu da se zamene alternativama, ali veliki broj i ne može. Imao sam startnu prednost u tome što sam odmah znao sve do najmanjih detalja, pa sam imao jasan cilj, i nekih desetak packova svih vrsta koji su stigli usled raznih promocija u kojima sam učestvovao i na EU.

Elem, za tih 2 sedmice bez ulaganja sam napravio evolve shamana i huntera koji mogu da se igraju bez i jedne legendary karte. Cenim da mogu da prebace rank 10 po kvalitetu uz dovoljno igranja, a ako se napravi i legendary death knight u shamanu, onda sigurno.

Početnička ruta kojom bih ja išao:

- Obavezno ceo practice i na normal i na expert, dobićeš i gold kad ih pobediš
- Odigraj sve free arene koje si dobio (u toku je i promocija). Generalno je dobro igrati arene jer ćeš se upoznati sa kartama, a i sigurno dobijaš pack.
- Odradi sve Introductory i General questove sa ove liste koji ti daju gold koji ćeš koristiti za packove/arenu.
- Skupi 700g i odradi prvi wing Karazhana, jer ćeš dobiti neke korisne karte. Ostali wingovi ti i nisu neophodni za sada, jer se za nekoliko meseci Karazhan rotira iz standarda i neće biti toliko korisne, a deckovi gde se igra npr. Medivh su uglavnom dosta skupi. Obavezno odradi sve Frozen Throne wingove za packove i death knighta. Ako budeš imao malo sreće, dobićeš death knighta oko koga ćeš graditi svoj prvi deck.
- Kupuj na početku dosta classic packova, kasnije Un'Goro i Frozen Throne, nemoj kupovati Old Gods i Gadgetzan packove već neophodne karte craftuj, ionako uskoro izlaze iz mete. Bilo bi fino ako bi otvorio po 10 packova od svih ovih 5 ekspanzija pre nego što kreneš da štancuješ Classic/UG/FT jer ti je garantovan legendary u njima kao novom igraču. Posle prvih 10, taj counter je postavljen na 40 packova pa nema smisla. Na početku je isplativije od arene, jer biraš tačno pack koji ti treba, a i pitanje je da li ćeš moći da izguraš dovoljno pobeda da arena bude isplativa.
- Disenchantuj sve beskorisne karte koje dobiješ, nisi u poziciji na početku da možeš da priuštiš čuvanje takvih karata i građenje kolekcije. Prvo što mi pada na pamet je Malchezzar, Moroes, C'Thun, čak i Frozen Throne death knight koji se dobija, ako se ispostavi da je deck u kome se igra skup ili slab. C'Thuna možeš da ostaviš neko vreme, u onim prvim deckovima ume da bude koristan.
- Nemoj juriti da craftuješ tu jednu legendary kartu koja je shiny, već bolje napravi sve common/rare/epic karte koje ima deck pre nego što budeš pravio legendary. Ovo ne važi za par deckova gde je taj legendary i esencija celog decka (npr Razakus priest), ali su oni jako skupi i za sada ti na njima nije fokus.
- Ako bi već da daješ neke pare na igru, sigurno je da je najbolje da za 5e kupiš Hearthstone Welcome Bundle - dobijaš jedan garantovan class legendary i 10 classic packova, u kojima se takođe može naći legendary ako imaš sreće.

Srećno i pitaj ako te još nešto zanima.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Optimum (24.10.2017)