Prikaz jedne poruke
Stara 24.6.2013, 16:17   #234
Twisterzemun
Član
 
Član od: 6.2.2012.
Poruke: 151
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 60 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: How to... C++

Пројектовати и реализовати на језику c++ следеће класе:

Генерички низ може да садржи задат број података неког типа. Може да се дохвати капацитет низа, број попуњених места и податак задатог редног броја, да се ставља податак на прво слободно место, да се капацитет низа повећа за задат број места и да се низ упише у излазни ток. Ову класу треба користити за ускладиштавање скупова података у каснијим класама и доноси 10 бонус поена преко номиналних 100.

Предмет има једнословну ознаку врсте предмета. Може да се одреди запремина и тежина предмета, да се направи полиморфна копија предмета, да се испита да ли су два предмета једнака и да се предмет упише у излазни ток. Пише се ознака врсте предмета.

Тело је хомоген предмет одређене специфичне тежине. У излазни ток се пишу ознака врсте предмета и специфична тежина тела.

Сфера, ваљак и купа су тела. У излазни ток се пишу ознака врсте, специфична тежина и димензије.

Склоп је предмет састављен од произвољног броја предмета произвољне врсте. Ствара се празан, после чега предмети се додају појединачно. У излазни ток се пишу подаци о садржаним предметима.

Складиште може да садржи задат број предмета до задате укупне запремине и тежине. Предмети се стављају појединачно на прво слободно место. Може да се извади први предмет који је једнак задатом предмету као узорку. Списак садржаних предмета може да се упише у излазни ток.

Радник има име. Сви радници морају да имају различита имена. Не сме да се прави копија радника. Радник може да производи предмет копирањем задатог предмета и да га одмах стави у задато складиште (предмет и складиште се не задају у моменту производње). Предмет чија копија се прави и складиште у које се копија ставља може да се промени.

У радионици може бити запошљен задат број радника, садржи једно складиште и низ предмета који се користе као оригинали за производњу. Број радних места, величина складишта и низ предмета за производњу задају се приликом стварања радионице. Може да се запосли радник на прво слободно радно место, да се радник са задатим именом отпушта, да му се придружи предмет чије копије треба да производи и складиште у које треба да ставља своје производе. Може да се продаје предмет из складишта који је једнак задатом узорку. Сви подаци о радионици (списак запослених раднинка, списак предмета које производи и садржај складишта) могу да се упишу у излазни ток.
-------------------------------------------------------------
Ovo je domaci zadatak kod Klasla iz Objektnog Programiranja 1. Ja sam dosao do skladista, i imam problem sa dodavanjem, oduzimanjem i ispisivanjem skladista, izbacuje mi gresku: i ceo dan pokusavam da sredim ovo i ne ide, zato molim za pomoc.

Poslednja ispravka: Twisterzemun (24.6.2013 u 16:28)
Twisterzemun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke