Prikaz jedne poruke
Stara 5.8.2010, 14:57   #12
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Lenovo Thinkpad R30 pregrevanje!

Zaista sam svima zahvalan na tome sto zelite da pomognete, necemo u off topic. Zemljace, iskustva sa ibm laptopovima su razlicita od slucaja do slucaja, a sto se tice moje konstatacije, neka bude da je to moje subjektivno misljenje.
Radi se o tome da sam prodao i desktop i laptop, tako da sam sada primoran da koristim ovaj R30 narednih mesec dana. Zbog toga hocu da ga resim ako je moguce, da me ne bi zezao.

Thaedass
Tako je, upravo na taj!
--------------------------
Desilo se to da se posle par dana rada temperatura procesora stabilizovala na oko 45 stepeni, koja ide do 50 u punom opterecenju. Mislim da je ovo podnosljivo. Ali chipset prelazi 65 stepeni i pored postolja sa ventilatorima. Izgleda da cu morati da nekako skinem hladnjak sa chipseta.
Imam jos 2 problema:
1. Sekundarna ide grana nece u dma, radi samo u pio. Menjao sam bios koji navodno to resava, ali opet isto.
2. Performanse citanja, pisanja i latencije memorije su neverovatno niske!?
Merio sam u everestu. Imam jedan modul od 512 i jedan od 128mb. Menjao sam im mesto, pa onda probao samo po jedan i uvek isto... Rezultati se krecu tu negde oko P2 i P1!
Ne razumem sta moze da prouzrokuje ovako lose performanse memorije, ciji je tajming ipak CL2??
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke