Prikaz jedne poruke
Stara 1.1.2006, 21:12   #46
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ti si ocigledno razmisljao ceo dan da bi ovo smislio...
Na osnovu cega si to zakljucio? Trebalo mi je 1-2 minuta ukupno da se setim bisera svakog segmenta kvalitetne igre.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
I smislio najblize moguce resenje.


Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ali...Ti govoris o umetnosti u generalizovanom smeru.
Nisam cuo za taj "smer" umetnosti...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Na taj nacin se moze reci da je umetnost napraviti super-mega-giga most koji je dugacak 5km i visok 150 metara.
Naravno. Zar Golden Gate nije umetnost (arhitektura) ili ona jos (u tvojoj glavi) nije priznata kao umetnost?

Zar Ajfelov Toranj nije umetnost? -10 tona isprepletanog chelika.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Umetnost nije uvek povezana sa znanjem.
Slazem se.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Mislim neke igrice mogu biti umetnost i bez PS3.0,high-dynamic ranga i ostalih nVillage gluposti...
Takodje se slazem, samo ne znam kakve veze ima nVidia i dynamic range???

Malo si "pobrkao loncice"...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Umetnost ne moze da se kopira,jer kopija nece biti umetnost.Ovo kazem jer farCry-ov engine moze da se kopira,pa i da se doradi-znaci nije umetnost!
Ok, slazem se. Ta igra koja kopira FC engine sigurno nece biti pohvaljena za izuzetnu grafiku jer je to vec vidjeno u FC-u. Naravno, svako poboljsanje treba biti pohvaljeno. Ti tvojim stavom govoris recimo da "remake-ovi" filmova ne treba da budu umetnost (recimo King Kong, iako nisam gledao film a i sumnjam u njegov kvalitet...)

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Kada skines igricu do koske,ono "materijalno"(pod znacima navoda je jer tesko sta moze biti u igrici materijalno ),onda srz,koja lebdi,to tu igricu cini umetnoscu.
Netacno. Bas sa svim konstrucionim delovima dobijas kompletno delo. Skini Q2 muziku i sta ces dobiti? Skini HL briljantni AI i sta ces dobiti?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Grafika i sve ostale stvari doprinose samo komercijalizaciji i boljoj oceni.
OK, izuzmi grafiku ako ti toliko smeta...
Mada mislim da gresis. Kao sto si rekao u prethodnom postu, potrebno je osnovno znanje a sad neko ostane tu a neko napravi engine koji moze da renderuje nekoliko kilometara 3d prostora (citaj: Far Cry ).

I Njutn je znao fiziku, mislis li da bi mu sinulo da je bio neki neobrazovani Engleski seljak, kad mu padne jabuka na glavu ili pored njega?
Mislis li da bi Tesla otkrio ono sto jeste da je ostao ovde?

To nisu primeri umetnosti, kao njihove primere bih mogao da navedem poznate muzicare klasicnog doba. Ako ne znas da sviras i ne poznajes note, dzabe ti sav talenat

Doduse za mene je i programiranje (kao i robotika, recimo) umetnost (forsiranje masine da radi posao za tebe), ali o tome drugom prilikom

Poslednja ispravka: Reloader (1.1.2006 u 21:23)
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke