Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2005, 2:35   #9
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Question Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

@Reloader

Search ? Mozda previse koristiš komp ali nekad i ljudi mogu dati brz i tačan odgovor, evo kao ti sad

Procitao sam temu "forum o forumu" (otkud da znam da se tamo nalazi nit u vezi baš ovog mog pitanja ? naziv me bas asocira na arhivu starih brojeva... )

Ma znam ja da je to očajno mnogo posla i da trebaju godine da se to ozbiljno uradi. Pa šta? Ja čitam SK od 85 i propustio sam možda par brojeva. To je 25 godina "vernosti" zbog kojih nikad nisam zažalio (e sad vi iz redakcije možte da se uobrazite ). Pa šta je onda u poređenju s tim recimo pet godina za projekat arhiviranja prvih 10-15 godina (ti brojevi su nekako imali više šmeka nego ovi novi...). Ne mislim ja da to radi neko iz redakcije za vreme radnog vremena. Više sam mislio na nekakav "open source" projekat.

Faza 1: Napravi se sajt, tabela svih brojeva koji su izašli i onda se ljudi javljaju i kažu koji broj imaju, da li su voljni da ga skeniraju, ili da ga pozajme nekom ko ima više vremena ... Ako negde baš zapne pa ispadne da niko nema neki broj, onda lepo zamolimo SK da taj jedan oni odrade Evo ja imam sigurno 80 % brojeva iz tih prvih 10 godina, znači treba mi još jedan sa četvrtinom moje kolekcije i još par njih zbog redundancije i gotova stvar !

Faza 2: Do sada je sve samo skenirane slike, stranica po stranica, pa ko će da čita nek lista po godinama i brojevima. E tu već može da se napravi sadržaj i pretraga i slično ..

Faza 3: DVD ?

Ma samo pogledajte sajtove starih engleskih časopisa (linkovi na početku teme) i šta je u nekim slučajevima jedan čovek uradio. Znam ja da je to možda neki zaludan englez sa gomilom slobodnog vremena, ali i ja nekad radim po ceo dan, ali opet imam neke dosadne nedelje kad nostalgija može sasvim lepo da popuni vreme...

Ljudi smo, stvarno bi mogli nešto uraditi zajedno ...
Izvinjavam se mlađima koji možda ne shvataju šta nama znače ti stari svetovi uz koje smo mi učili prve stvari o kompjuterima
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke