Prikaz jedne poruke
Stara 20.12.2010, 23:11   #80
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Thumbs down Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Izvini, bez ljutnje ali sta si ti do sada sve igrao od RPG-ova kad vec tvrdis to sto tvrdis?
Sta je to po cemu je Bethesda miljama ispred konkurencije?
Da li si ikada cuo recimo za Bioware? Obsidian? Blizzard? Igrao nesto njihovo?
Da li si igrao nesto sto je napravio Black Isle da bi mogao da tvrdis to sto tvrdis?
Da li mislis da je Bethesda korektna sto je nakon izdavanja igre gotovo sve prepustila moderima ostavivsi igru sa dosta problema i presavsi na drugi projekat sto ne znam da je uradio nijedan drugi developer?

Toliko mnogo pitanja ali cisto bih voleo da znam na cemu zasnivas to svoje misljenje i svoju tvrdnju. Kad neko napise nesto slicno bilo bi lepo da na neki nacin obrazlozi svoje misljenje, tj. da li za isto postoji neki objektivan razlog zasto tako misli ili je to samo subjektivno misljenje bez ijednog valjanog argumenta zasto je to tako.
Bethesda je miljama ispred konkurencije skoro u svemu. Tehnologija, inovativnost, kvalitet priče, sloboda... Jednostavno, nema im ravnih što se tiče RPG žanra. Naigrao sam se ja BioWare-ovih i Obsidianovih igara. BioWare jako poštujem jer se radi o izuzetno talentovanom timu. Jesu me razočarali sa DA koje je generigki fentazi RPG sa gejmplejem iz devedesetih i sto puta prežvakanom pričom ali ipak je to tim koji nam je doneo jedan Mass Effect 2. ME serijal mi je među najboljim igrama koje sam odigrao a BW mi je najdraži razvojni tim posle Bethesde ali ipak su iza njih. Bethesdini RPG-ovi su daleko teži za napraviti, to su open world igre sa ogromnim svetovima i gomilom lokacija i NPC-jeva. Ipak se BioWare još nije usudio da napravi nešto što im može konkurisati, svesni su svojih limita. Nije čudo da između svakog RPG-a koji razvija Bethesda prođe dosta godina a BW izbaci skoro svake godine po jedan RPG.
Blizzard po meni nije napravio ni jedan pravi RPG. Diablo je HnS a WoW MMO Ti možda nisi pravi RPG sladokusac pa ti je sve što uključuje levelovanje i inventar RPG ali uredu je, mnogi prave tu grešku.
Od igara koje je radio Black isle probao sam BG 1 i 2 (doduše, za njih je možda zaslužniji BW nego rahmetli Black Isle). Za svoje vreme su verovatno bili dobri u nedostatku boljeg ali da su bolji od današnjih hitova? Nikako. Priča mi ne deluje zanimljivo (tome ne pomaže to što skoro da nema glasovne glume ali preko toga bi se moglo preći da je kvalitet napisanog na današnjem nivu), onaj razvoj lika po starim D&D 2 pravilima mi je jednostano užasno ograničen u odnosu na sistem iz NWN2 (ali opet, valjda je bilo OK za svoje vreme). DA i NWN2 su daleko najbolji RPG-ovi tog tipa a i oni su mnogo slabiji od jednog Mass Effecta ili FallOuta 3.
Bethesda nije ostavila sve moderima. Svaka njihova igra je potpuno zaokružena i u svoje vreme svaka od njih je nudila vrhunsku zabavu bez ikakvih modova (a isto nude i dan danas). U slučaju Beth RPG-ova modovima se unapređuje grafika tako da njihove igre odlično izgledaju i godinama nakon izlaska, dodaju se novi predmeti, magije, skilovi, NPCjevi, monsteri a što je mnogo važnije celi novi kvestovi, oblasti, lokacije, po potrebi se potpuno menja sistem borbe i način levelovanja itd, itd... Uzmeš jedan osam godina star Morrowind, odeš na neki sajt sa modovima i za tren od stare igre napraviš nešto potuno novo i sveže. Zato Beth RPG-ovi ne mogu ostariti. Koji je još razvojni tim (govorim samo o developerima RPG-ova da neko nebi spomenuo Valve ili nekog drugog) podario fanovima tako kvalitetan alat i slobodu da izmene sve u igri? Ili koji drugi RPG developer ima toliki broj tako odanih fanova, koji su spremni da ulože sate i dane svog života da ubace nešto novo u igru koju vole, i to bez nade da dobiju nadoknadu za svoj trud? Niko osim Bethesde.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exalted na korisnoj poruci:
Geronimo (20.12.2010)