Prikaz jedne poruke
Stara 14.4.2007, 18:44   #39
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Najkvalitetniji muzicki format je...

Citat:
Master Neo kaže:
Cekaj, znaci ako ako ti odradis blind test, i ne mozes iz prve da pogodis koji je koji format, i ne mozes da utvrdis koji je zvuk kvalitetniji, po cemu je onda toliko losiji Mp3 format?! To sto dolazi do kompresovanja i gubitka na kvalitetu, je nesto drugo, ali ako je ta razlika toliko ne primetna da ne mozes iz prve da razaznas sta je sta, cemu sve to?
Upravo tako, neki ljudi jednostavno odbijaju da rade Blind test, a videli bi da su bili u velikoj zabludi.

Posto vidim da se ovde prica o kvalitetu audio opreme, onda moram da se pohvalim da sam ponosan korinik ovih slusalica u kombinaciji sa Creative Live 5.1 karticom.

Tako da verujem svom sluhu, i ovoj kombinaciji, za maximalan kvalitet uzitka.

Citat:
oluja kaže:
Ne sporim ja to nego ne mogu da precutim da se prica o MP3 formatu kao kvalittnom u temi koja se zove Najkvalitetniji muzicki format je...
Na tvoju veliku zalost MP3 Lame @ 320kbps to jeste, kao i AAC, OGG, FLAC, APE, VW, i ostali dobri encoderi.

[OFFTOPIC]
Skoro sam na nekom Hifi forumu (gde su svi audiofili i strucnaci) moze biti i ovaj www.hifi-forumi.com odnosno koji ste vi naveli, skoro bila tema "MP3 ostecuje zvucnike i mozak", sto je naj gluplja stvar koju sam ikada cuo. Tu se raspravljalo o svemu i svacemu a najvise o tome kako je Joint Stereo najvise poguban u celoj kompresiji. Pa da pojasnim malo

Svi MP3 encoderi danasnice a bogme i AAC/MP4, MP2 i ostali koriste Joint Stereo M/S koji je 100% Lossless process u celoj prici, znaci nema gubitaka u opste, da ovo nije tacno ne bi ga koristili lossless encoderi poput FLAC-a i WavPacka, kao i Monkey Audio-a (APE). Dobri encoderi (Lame, FHG, Nero, Coding Techologies) sami odredjuju da li ce na na frejmu uzeti M/S ili Simple stereo kodiranje, tako Joint Stereo uvek treba ostaviti, AAC u odnosu na MP3 moze da koristi JS/MS na pola frejma sto u stvari velika prednost.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke