Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2006, 18:18   #3
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Žanr propada zato što se nikom ne isplati da pravi kvalitetne igre. Sto puta se na ovom forumu ponovilo: igre se prave za američkog tinejdžera. Malo je ljudi koji igre shvataju kao novi vid umjetnosti, a i njih pare lako pokvare. Istinski talenat i prave ideje su nešto što se danas lako zapostavlja na račun komercijalizacije. Kada su se ti timovi koje navodiš pojavili bili su gladni, gladni da pokažu nešto novo i da promovišu žanr koji gotovo da je bio nepoznat. Sada su svi oni siti i ne isplati im se da se bune protiv korporacijskih politika koje kažu: što manje vremena, što više novca. Slažem se sa tobom, KOTOR sam igrao skoro i utisak mi je da je ta igra jedan od većih promašaja. Da me neko pogrešno ne razumije; promašaj je u smislu protraćenog potencijala. Svo vrijeme sam imao utisak da je nelinearnost u igri najmanju ruku fingirana, a kada je uporedim sa Falloutom ili Arcanumom, prosto smiješna.
Što se tiče NWN (još jedne igre koju sam odigrao skoro), imao sam utisak da igram jednog Diabla. Idi tamo, idi ovamo, sijeci, bodi, donesi item... Samo par questova odskaču od groznog prosjeka, dok je glavna priča bezveze i likovi blijedi. A opet sam je odigrao do kraja, iz prostog razloga što nisam imao šta bolje.
Onda je došao Oblivion zbog kojeg sam spucao 150 eura da bih mogao da ga igram i da se još jednom razočaram.
Problem je u tome što ove igre postavljaju danas standarde, ne u pogled kvaliteta, već u pogledu grafike, elementa koji je tako dugo smatran najmanje bitnim u RPG žanru. I koji će to klinac da igra igru koju je napravio neki mali talentovani tim, a koja je u pogledu grafike za Oblivion ono što je Far Cry za Quake? Nijedan. I vrata su zatvorena. A korporacije će napraviti kvalitetnu igru onda kad Holivud snimi visokobudžetni umjetnički film.
Ne, mislim da treba da budemo srećni što pripadamo generaciji koja je odigrala gorepomenute naslove jer ne vjerujem da će takve igre ikada više praviti.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke