Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2009, 0:02   #131
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
ljudi pomagajte...
Plocha GA-EP45C-DS3R v1.0, integrisana Realtek alc889a ako se ne varam...
problem je sledeci: sve je radilo normalno, i odjednom je prestao mikrofon da radi, znachi nestao je. nema ga ni u volume settings (mali zvuchnig pored sata), ni u sounds u CP-u nigde...
ja probam ponovo da instaliram driver sa ploche, kad ono medjutim, pishe da moram da skinem neki update sa win sajta, ok, reko nema problema, odem na dati link, skinem update za svoj win (xp pro x64), i krenem sa insalacijom, kad mi update izbaci error da vec imam insaliranu noviju verziju i da ne treba ovu da instaliram, i prekine insalaciju...
al ja sa diska i dalje drajvere ne mogu da instaliram... pa odem na GA sajt i skinem odande zasebno drajver za zvuchnu, instaliram, al kao da ga nisam ni instalirao... sve prodje ok, reset kompa, al opet nema mikrofona... znachi ima zvuka, muzike, shta god, al mic ne radi...

pa ako neko ima neko konstruktivno reshenje (a da nije reinstal win-a), bio bih krajnje veoma zahvalan
Odgovor se namece sam po sebi : hibridna ploca a jos je i Gigashit.

Negde sam procito da su te hibridne ploce bas bagovite i da znaju da im zezaju cak i muzicke kartice tako da me to ne cudi. To vazi i za Asus P5QC koja je isto hibridna (ddr2 i ddr3).

Udji u volume settings pa idi na properties. Vidi tamo da li ti je pod playback i recording stikliran mic volume.

Takodje probaj u control panel da pokrenes Realtekov HD Sound effect manager i potrazi pod Mixer da li ga ima mic volume i pod Playback i pod Record. U Mixer imas mogucnosti za skrolovanje levo desno pod Playback
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke