Prikaz jedne poruke
Stara 9.9.2020, 21:52   #138
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Xbox Series X

Možda si u pravu. Sa malo vežbanja bilo bi bolje. Probao sam Horizon Zero Dawn na gamepadu (Fazon in your face Sony, igram PS eskluzivu sa Xbox kontrolorom) i mouse/keyboard deluju daleko prirodnije. Šteta što ih je teško koristiti iz kreveta.

Bilo bi dosta bolje kada bi implementirali nativnu podršku. Malo ekstra posla za developere, ali bi dobili puno. Na gamepad me najviše nervira kamera, odnosno rotacija i slično.

Do sada nisam razmišljao o konzolama, ali sa backward compatability, podrškom za modove, hardverom kao za PC, konzola je danas skoro kao PC. Za manje pare. Sa mouse/keyboard podrškom situacija bi bila skoro idealna. Pucačine, strategije i slične igre bi radile bez problema.

Bilo kako bilo, Xbox ću sigurno preskociti. Sve igre će biti dostupne za PC. A već imam solidan PC za 1080p. Neka nVidia 3060/3070 ili eventualno nešto iz AMD-a i miran sam nekoliko godina. Ostaje da vidimo šta će Sony uraditi što se cena tiče. Oni bar imaju ekskluzive, a backward combatability će omogućiti igranje i PS4 naslova.

Planirao sam da uzmem PS4 Pro, ali ću sada verovatno sačuvati te pare, dodati još toliko, i uzeti PS5. PS4 je izgubio sada na vrednosti, pođto izgleda da još igara dolazi na PC, pored Horizona.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke