Prikaz jedne poruke
Stara 2.1.2017, 19:15   #29
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom "Sumrak istine" Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Управо о томе се ради. Обама, Арапско пролеће, имигрантска криза, Европа у страху. Са Хилари би било још горе, дакле није се ту бирао председник месне заједнице већ неко ко има далеко шири утицај, глобалан практично. Али вама који одете у Америку све то постане небитно и далеко, што географски и јесте тачно али само тренутно.

Но, то ме мање нервира од фашистичке политичке коректности и поремећеног система вредности и победа Доналда Трампа је истовремено пораз и свега тога, што ће се по мени видети у наредних пар година.

А то ће променити и Европу и модел решавања одређених проблема и зато победа Доналда Трампа можда није победа јапија са Вол Стрита али јесте победа за обичног човека широм света. Јер ни САД нису Њујорк и Калифорнија (где је Хилари победила са великом разликом) већ остатак где се живи потпуно другачије.
Moj problem sa Trampom je prvo na ekonomskoj osnovi. US i Kina imaju fantasticne poslovne odnose. Ne zna se ko pravi vise para u toj trgovini. Tramp je krenuo da to obori (telefonski razgovor sa premijerom Tajvana). Tu gube i US, i Kina.

Tramp je klovn, za njegov uspon direktno je kriv americki establisment, i Republikanci, i Demokrate. Bush i njegovi ratovi. Obama i njegov "bail out" velikih banaka, tokom ekonomske krize. Medjutim ljudi kojima se Tramp okruzio zatupaju neke mnogo konzervativne, i rasisticke stavove. Mike Pence? Onaj ludak i "alt right" pokreta? Djulijani?

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Ovo je društvo u kojem živimo, ovo je ekstremizam koji dolazi sa zapada. I nije nam svima cilj udoban i siguran život.

Ja Imam Talenat
Kakve veze ovo ima s ektremizmom? Kako mislis da ti nije cilj da zivis udobno i sigurno?
mvasic je offline