Prikaz jedne poruke
Stara 10.9.2010, 15:04   #10
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Još jedan upgrade...ili bolje reći skoro potpuna zamena hlađenja.

Nova pumpa Jingway DP1200N (800l/h, head 4m) sa TT rezervoarom i novim OCZ Hydroflow blokom na testiranju dihtunga:





EK full cover blok za 8800GT:



Čitava petlja:



I iz drugog ugla:



Ubacio sam nov radijator, Magicool 360. U odnosu na prethodni sistem, temp su opale za oko 10°C u proseku u idle i nekih 10-15 u full load-u.



T-line koji je neposredno pre grafičke služi za lakše pražnjenje sistema. Na slobodnom kraju je quick connect konektor na koji se kači drugi kraj i tečnost može da se ispusti u flašu mnogo jednostavnije.

Javno se zahvaljujem Frešku na poklonjenom rezervoaru i kolekciji fitinga, bez kojih apsolutno ništa ne bih mogao da uradim.

I, da, šta god proizvođači rashladnih tečnosti pričali o neprovodljivosti - ne verujte im! Možda tečnosti i ne provode struju kada su savršeno čiste, ali ako kapnu na minimalno prašnjavu komponentu u kućištu, možete se pozdraviti s njom. Tako je završio moj dragi Corsair HX620. Popio je 2 kapi (bukvalno) i to kada je bio isključen. Džaba sam ga brisao i sušio sat vremena, kada sam ga uključio, čule su se 2 minijaturne explozije i otišao je u večna lovišta.

Takođe, aluminijumski radijator u sistemu je smrt za sve bakarno s čime je povezan. Posle malo više od godinu dana, tragovi korozije su primetni (iako ne drastično) na staroj pumpi i blokovima. Takav sistem ne može da potraje više od 2-3 godine, čisto da znate.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Luka. (11.9.2010), NIDZA bOj (11.9.2010), NjegovaWisost (12.9.2010), pharaon.92.bc (12.9.2010)