Prikaz jedne poruke
Stara 13.1.2022, 5:02   #3173
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Ostavio sam ih na fabrickim sada.

70% je 2150 RPM

Sad je bolje.Al bogami vrte se . Ono zujanje na gigabajtovim sto se mnogi zale se javlja na 72 do 75% ali nije strasno, ipak cu da sredim to.
Imaju gigabajtove problema ali moze sve da se resi .
PS
Ne vredi probao sam ranije da pocnu agresivnije . I samo malo odlaze podizanje temp. U igrmama nije islo preko 80( U Havean-u jeste) ali nisam ni igrao dovoljno dugo zahtevne igre.
SoTR danas sam pre undervolta imao na benchu 77 a sad 69 isti bench sa senkama u RT bez DLSS imam sad 3 frejma vise. Mozda ipak malo obara klok na temperaturama blizu 80.
Ovako je super samo da bude stabilno . Po kolegama sa 2060 od iste sorte , sa neta informacije su da bi trebalo da je Ok.
Edit- Update


Edit-update
Da ne pisem poruku ispod poruke obecah da cu preneti utiske za "levitirajuci" build a i mora preporuka velika za LC CC 120.
Dakle prebacio sam sve u Titan II Pro kuciste , ugradio LC CC 120 , usput rasklopio napajanje i ocistio prvi put posle 3 godine od kupovine a dodao sam samo 3 kulera na postojeca 4 na kucistu (jedan razlog je sto LC CC ima veliki kuler )

Nesto vaznije za sve vlasnike Gigabyte kartica pogtovo windforce sistem hladjenja .
Skinuo sam samo propelere sa onih nosaca i pod svaki nosac podmetnuo gumenu "zicu" (mekanu bez metala unutra ) ,male komade po 1cm , i ono zveckanje koje se javlja na oko 70% nema vise. Bar za sad.

Procesor u Time Spy na mestu gde je imao po 60 stepeni u dva testa sada ima ispod 40C. Neverovatno.

Takodje u delu testa za CPU u Time Spy procesor mi je zavijao i kukao ko lud i odlazio na kraju na preko 80 (ima na slikama koje sam stavio) sada je na 52 stepena tu.
Kartica bez undervolta ima sad bolje temperature ili bar slicne kao sa undervoltom u starom losijem kucistu.


Ventilatore se sam ukljucio u kontroler kao i oni na kucistu a odatle ima kabal za napajanje i maticnu (iz kontrolora) . Onaj za maticnu ima tri kraja i samo ide PWM u plocu . Ukljucio sam i direktno u napajanje .
Svi rade sve je Ok samo ovi koje sam prebacio ne svetle a isti su tip svi ventilatori od istog proizvodjaca ,malo se razlikuje ulaz ali ne u pinovima. Sad da ne duzim ako neko zna o cemu se radi stavicu sliku u spojler prozor . Kopka me "Zasto" . Ima na tom kablu gde je PWM i jos VGA i jos jedan sa tri rupice i jednim praznim mestom.
Spoiler za Kontrolor na kucistu:


Inace prezadovoljan sam ,najvise CC kulerom , a ovde sam dobio preporuku direktno i kroz komentare utiske.
Ovde na forumu sam izmedju ostalog skapirao znacaj dobrog kulera, kako se gleda kuciste i hiljadu drugih stvari .
Pre koju godinu nisam znao kako se pravilno ubacuje RAM u slotove, sad vec neko vreme mogu da sklepam i sam sklopim pristojan logican PC i sto je najvaznije znam sta ne znam.
I sa drugih strana se nauci pa i sam, no na ovom forumu i ovde od ljudi kao nigde drugde.
Hvala svima

Poslednja ispravka: Koreli A. (14.1.2022 u 10:57)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke