Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2011, 15:27   #473
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
1. U nekim zemljama je dozvoljeno zakonom (opet zakon) udarati zene.
Pa super, onda odeš u tu zemlju i biješ ženu do mile volje. Šta je problem ? Ovaj primer se odnosi na Srbiju, a u toj zemlji je i fizičko nasilje nad ženom i piraterija zabranjeno zakonom.
Citat:
2. Kada se pomene NATO vecina misli na USA. Sta znas, mozda neko to radi iz politickih razloga kao izraz svoga protesta.
Znači, ako si ti pravoslavac, neko ko je musliman ili ateista ima prava da ti ne plati uslugu iz religioznih razloga, kao izraz protesta ?
Citat:
3. Ako ja nemam para da platim, onda ne treba ni da koristim? Mozda u srednji vijeku, kada su samo bogati imali pristup kulturi i obrazovanju. Oh cekaj...
Pa da, nije više srednji vek, pa da samo bogati imaju pristup svemu. Mislim, zašto stati samo na kulturi i obrazovanju... ja hoću i jahtu i ferari i kuću od 500kvm... zašto ja to da ne koristim samo zato što nemam para. Bogataši, čuvajte se... sirotinja će uskoro početi da vam pozajmljuje aute i usaljava vam se u kuće... Radovan kaže da je to skroz ok.
Citat:
4. Cini mi se da si samo ti spominjao masone. Pokusavas ismevanjem necega da umanjis jacinu njihovih argumenata.
Pa pročitaj malo temu na kojoj pišeš, a posebnu pažnju obrati na postove Jim Bravure i sličnih, pa vidi ko je počeo da pominje masone, tajne organizacije, zle korporacije, banke... koje kontrolišu svet i zbog čega on inače koristi pirateriju. Valjda konta da će korišćenje piraterije vratiti kontrolu sveta u ruke sirotinje raje, šta ga znam.
Citat:
5. Opet, mozda je to protest prema raspodjeli resursa (novca).
Pa opet, to se možda ne radi na taj način što ćeš sam da uzmeš zakon u svoje ruke, nego se odluči za model raspodele koji tebi odgovara, nađi gde to ima, pa se preseli tamo. Eto, imaš recimo Severnu Koreju gde država odlučuju koliko kome ide "na ravne časti". Sa druge strane imaš kapitalističke sisteme gde dobiješ onoliko koliko na tržištu vredi ono što radiš. S tim što postoje kapitalistički sistemi sa jakom socijalnom komponentom (tipa Švedska, Norveška, Nemačka), a postoje i surovi kapitalistički sistemi (tipa USA). Pa sad, sam odluči šta ti najviše odgovara.
Citat:
6. Kada bi MS-u profit krenuo da opada zbog piraterije, prva stvar koju treba da zapitaju jeste, zasto ljudi nece da kupuju njihov proizvod? Ako kazu da je skup, logicna stvar je da snize cijenu proizvoda. Ako je razlog to sto ja ne volim MS zbog toga sto je nesta uradio, logicno je da treba da porade na reputaciji. Danas jednostavno ni zakonom (opet zakon) ne mozes natjetati nekoga da kupi MS ako on ne zeli da plati. Ovo se samo moze reci u slucaju piraterije i svako poredjenje sa pekarima, frizerima itd. nema smisla.
To možda jeste ono što bi trebalo, ne ulazim u to. Ja samo kažem da to nije nešto što bi MS uradio, već bi kao i svaka firma prvo dao otkaz manje bitnim radnicima, smanjio plate ostalima, otkazao saradnju sa firmama u kojima ima najmanje profita. Znači, možda su tvoje namere časne, ali rezultat je drugačiji. Isto kao kada bi ukrao iz prodavnice nešto hrane da nahraniš neke siromašne porodice, što možda jeste lepo, ali sa druge strane vlasnik te prodavnice smanji prodavačicama platu dok ne otplate štetu. Rezultat, jedna porodica nahranjena, druga porodica (od te prodavačice) gladuje. Bravo Robine.

Ono što ti ne želiš da skapiraš je da zakon o održanju energije ne važi samo za energiju, već važi i za finansije i ekonomija upravo tako funkcioniše. Sve što se negde zakine, ne plati, ukrade... naplatiće se na nekom drugom mestu. Pa sad, možda si ti trenutno ispunio neku svoju potrebu, ali isto tako zbog toga, potrebe nekog drugog neće biti ispunjene. Mislim, ok, biti sebičan i gledati samo svoje d*pe nije retka pojava, ali pravdati to nekim višim ciljevima je smešno.
Citat:
6. To se odnosi i na tebe. I ti si video nekoga da se "potkiva" pa si i ti odlucio. Niko ne kaze da je to lose. Osim mozda tebe?.
Nisam video nikoga da se potkiva, nego sam jednostavno koristio mozak, naučio neke stvari o ekonomiji, načinu na koji svet danas funkcioniše i zahvaljujući tome mogu da zaključim šta je loše, a šta dobro po društvo, pa samim tim i za mene kao deo tog društva.
Citat:
Za sve sto uradis u ziviotu postoji razlog bilo to "dobro" ili "lose". U vecini slucajeva granica izmedju dobroga ili losega je jasna. Kod piraterije jednostovno nije da bih odmah mogao reci da je ona losa. Vec sam rekao, u situaciji kada ja neko nema para da kupi igru, knjigu, cd, itd. dolazis ti i kazes " ko te ...., ako nemas, nemoj ni da koristis". Moze li se reci ko je ovde u pravu?
Može da se kaže ko je u pravu, a to sigurno nije onaj ko kaže "Hoću sve, iako nemam para da to priuštim". Nije u pravu iz prostog razloga što svet tako ne funkcioniše. Finansijska primanja svakako nisu nešto što je uklesano u kamenu, nego su promenjiva. Nauči da radiš nešto više nego što sada znaš, postani bolji u nekom poslu nego što sada jesi, radi vrednije, budi produktivniji... pa će i zarada biti mnogo veća. Pa kad zarada dostigne određenei nivo, moći ćeš da priuštiš ono što danas ne možeš. To je jedini ispravan put. A parola "Hoću sve i odmah" je više filozofija glavnih aktera jednog domaćeg filma u kome se pominju viđenje i čitulja. Pa sad, ako se pronalaziš u tome, to je nešto drugo.
Marko_L je offline