Prikaz jedne poruke
Stara 25.6.2008, 22:37   #3
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Masinski tehnicar za k.k.

bio u Politehnickoj Akademiji... sad se zove nekako drugacije

1) Kod mene se ucila teorija i samo teorija koja mi je bila extra dosadna... elektromagnetna polja, indukcija, strujna kola i tako te stvari...
2) Mislim da smo imali u drugoj godini "Turbo Pascal" a u trecoj "C" , ucili najjednostavnije stvari... znaci uvod u programiranje, pitalice, petlje, nizovi i tako to...
3) U drugoj (valjda) smo ucili AutoCAD(2d i 3d modeliranje) a u trecoj Pro Engineer(3d modeliranje masinskih elemenata) - najkomplikovaniji program za modeliranje masinskih elemenata, Solid Edge je npr mnogo jednostavniji i laksi za shvatanje... u cetvrtoj ProWildfire - malo modernija verzija ali isto njesra
4) predmet u kom ucis o vrstama naprezanja i opterecenja... i kako se to manifestuje na masinske elemente, naucices da proracunas svakakva naprezanja koja mogu da snadju npr. neku osovinu, vratilo, vijak, sraf... i tako...
5) Pa predmet... to te uci da budes menadzer u nekoj budjavoj fabrici i tako to
6) Meni je ovaj predmet drzao razredni tako da nista nas nije pitao, mi nista nismo ucili... ali uglavnom teorija o automatizaciji nekog radnog procesa, osnovi robotike... trebalo bi da imaju neke vezbe koje bi trebale biti zanimljive(nesto sklapate sa lego kockama i elektromotorima).... ali ja to nisam imao...

majku mu najsporiji sam... ali zato i najdetaljniji
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <Rio_da> na korisnoj poruci:
Svrbisha (25.6.2008)