Prikaz jedne poruke
Stara 19.8.2008, 1:15   #8
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Kupovina novog kompjutera (400e)

Citat:
Love Fister kaže: Pregled poruke
Takodje cuo sam da su ljudi imali problema sa geil memorijama.Kakva su vasa iskustva?
Nikako mi nije jasno ko siri takve neistinite glasine. Mislim, desava se, ali nije tako cesto i strasno kao sto to mnogi znaju da predstave.

Citat:
Love Fister kaže: Pregled poruke
Dugo se vodi taj rat nVidia vs ATI.Do sada sam imao 3 GeForce kartice i dobro su mi sluzile.Kod par drugova sam igrao igre na ATI karticama(doduse iz nize klase),i uvek je bilo bagovanja,problema sa drajverima itd.Svuda se prica,a bogami i na pocetku igara pise-nVIDIA It's ment to be played.Ati nudi vise mogucnosti za iste(i manje) pare od nVidije,ali pitanje je da li je problem kompatibilnosti sa igrama resen?Citao sam testove u SK-u i meni bi odovarala neka kartica da ima:256MB RAM 256-bit magistralu(ovo je bitno) i GDDR3 memoriju(takodje bitno).Jel imate neku preporuku?
ATI tj. AMD generalno ima problem sa driver-ima i to je nesto na sta se stalno vade. Jeste, malo su zeznuti driver-i, ali to svejedno ne znaci da njihove karte ne treba uzimati. Stavise, tako dobijaju odredjenu kolicinu "lufta" ka napredovanju bez raznih klokova, overvoltovanja i slicnih (rizicnih) igrarija. Treba uzimati ono sto je skladno za taj cenovni rang; u ovom slucaju 9600GSO 768MB. I cinjenica je da NVidia ili GeForce zvuci mnogima lepse jer je mnogo vise izreklamirana, sto nikako ne znaci da suprotni tabor nema dostojne karte. E sad ne znam sta si ti citao u SK-u vezano za tu memoriju, ali nije sve u brojkama, tako da poslusaj ti lepo Ukija.

Citat:
Love Fister kaže: Pregled poruke
I jos tri pitanja:
1.Da li je bolje da kupim komponente i sam ih sastavim(da mi ne uvale nesto) ili je bolje da sve kupim na jednom mestu i oni da mi sastave(predpostavljam da u tom slucaju dobijam garanciju)?

2.Da li vazi pravilo da se u slucaju kupovine cele konfiguracije racuna PDV od 8% (i ako se kupi monitor uz to,i na njega ide PDV 8%)?

3.Jel znate neku dobru i proverenu (citaj: postenu) prodavnicu u Beogradu ?
1. Svejedno je. Ako znas da sastavljas, onda ti nece biti problem da to odradis sam, a ako nisi siguran, najbolje je da das njima da ti to odrade. Ljudi najcesce sastavljaju sami kada kupuju stvari iz vise prodavnica zbog sto nizih cena. To je donekle logicno, ali kad crkne nesto onda nastaje problem oko garancija. Prvo treba naci gomilu papira, a kasnije se nailazi na tezi deo - otkrivanje neispravne komponente. Moze da bude svasta, a desava se da svaki prodavac kaze: "Ne, ne, idi ti kod onog drugog, to je 100% crklo, nije ova komponenta koju sam ti ja prodao". I te fore...
2. Mislim da ti isto dodje ako kupujes celu ili pojedinacno. Nije mi bas najjasnije pitanje...
3. To ces morati preko PM-a.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke