tema: AMD Ryzen
Prikaz jedne poruke
Stara 9.10.2020, 8:12   #2196
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

pa pitanje je i koliko ljudi je spremno da plati visoku cenu za procesor, ja još znam ljude kojima i single core radi posao i ne slušaju savet da kupe noviji komp dual core za 20e, dobro to je ekstrem i takvi kompjuteri su za otpad, ali onda idemo dalje, dual, quad.. njima, i meni završavaju posao, nema još ni nedelju dana kako sam kupio i5-3570s za 23e i nemam nikakvu potrebu za novijim, a oni koji će da plate osim gamera kojima fali nekoliko fps su profesionalci i firme, firme naročito smo odavno saznali da će da plate i po 10k, isto kao i mobilni, ne treba svakome najnovije čudo tehnike ali neki su spremni da plate i čak ako plate puno biće ponosni što su dali tolike pare..
A i profesionalcu, ako proda stari za 200 i doplati još 300 za 9% boljih performansi i ako mu se to isplati što da ne.

A amd i intel će da ulažu u dalju proizvodnju a biće i polovnjaka za nas sa plićim džepom

jednostavno visoke cene za high end su ono što pokreće industriju da ulaže u razvoj i to ima i svoje dobre i loše strane
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke