tema: Slusalice
Prikaz jedne poruke
Stara 15.4.2021, 11:49   #143
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

https://www.head-fi.org/showcase/pre....15204/reviews

40e na KP, oko 5500 din u domacim prodavnicama. Superlux skola ali su malo kvalitetnije izradjene (i zvucno malo bolje od 681 evo), verovatno jer je Presonusu prioritet USA trziste. Te slusalice imaju jak i utegnut bas, tako da itekako mogu da prodju kao zamena, odnosno apgrejd posle Evo modela. Slicno vazi i za iSK HF2010. Kostaju oko 5200 din.

Staru verziju HD7 koristim 7-8 godina i jedino sam prosle godine zamenio jastuke, koji su poceli da se habaju a unutrasnji sundjeri da se prevaraju u prah. Sve ostalo potpuno normalno podnosi toliko godina koriscenja, nema prekida u kablu itd. I dalje su mi jedne od omiljenih slusalica, i pored toga sto sam se ''prebacio'' u pravu srednju hi-fi klasu.

E sad, za 7500-8000 din na KP mogu da nalete i neke polovne, kvalitetnije, i zvucno malo bolje slusalice srednje klase (Sennheiser, AKG, Beyerdynamic, Fostex, Audio Technica) ali to znaci svakodnevnu pretragu oglasa i cekanje. I zvucno su najcesce neutralnije od Superlux/klonova, i svakako kvalitetnije izradjene i lepse. Mozda nalete i neke AKG K240 MK2, nove su oko 75e na KP, u domacim prodavnicama 10-ak evra skuplje. Svim tim slusalicama treba i ozbiljnije pojacalo/DAC u odnosu na Superlux.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke