Prikaz jedne poruke
Stara 11.1.2009, 16:48   #1
rebelmouse
Novi član
 
Član od: 11.1.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji je sud nadležan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta...

nadam se da sam pogodio odeljak foruma za ovakva pitanja...
meni neke stvari nisu jasne. nisam nikad registrovao domain name niti sam prodavao sajt.

nadjem hosting gde platim godisnje 36$ hosting i plus dobijem jedan besplatan DN na .net.org.com...
zanima me sledece:

1)kada placam, ubacujem svoje ime i adresu ali placam sa kreditnom karticom prijatelja (danca, dakle nakon mojih podataka on ubacuje svoje kad se dodje do placanja). posto planiram jednog dana da prodam sajt, kako se postaje vlasnik sajta? da li samim tim sto sam ubacio svoje podatke prilikom kupovine hosting paketa preko interneta?

2)da li mora da se registruje firma-sajt u opstini da bi se prodao sajt, ili je dovoljno to sto sam ja administrator i sto su moji podaci tamo kad sam kupio hosting? dakle, sta dokazuje da sam ja vlasnik i da li mora da se registruje firma? pitam jer vidim da su svi social networking sajtovi postali firme pre nego sto su prodate. pa me cudi zbog cega su morali da postanu firma.

3)da li mogu izabrati blabla.net a ne blabla.com ako zelim da prodam sajt jednog dana? koliko je domejn nejm (com,org,net...) povezan sa tipom sajta (ili firme) koju covek prodaje? da li tu postoje neke obaveze ako je org a ne com?

4)kako se bira koji je sud nadlezan za sporove u toku postojanja sajta, dakle dok je jos moj i nije prodat? dakle, ja sam u danskoj, platim hosting kod engleske firme, a hteo bih da izaberem neku drzavu gde se placa mali porez kad prodam sajt. da li mogu sam da biram koji je sud nadlezan i koja drzava ubira porez kad prodam sajt? dakle ja jesam u danskoj, ali nemam ovde zvanican boravak, adresa mi je zvanicna u mojoj zemlji a ne u danskoj. da li se nadleznost suda odredjuje na osnovu adrese vlasnika sajta bez obzira gde se on nalazi i bez obzira gde je platio hosting (kao sto rekoh, hosting firma je u engleskoj)? to mi nije jasno u slucaju da ne registrujem sajt kao firmu u opstini, naravno ako registrujem sajt kao firmu u cirihu onda je sud u tom gradu nadlezan, ako registrujem u briselu onda je tamosnji sud nadlezan. ali koji je sud nadlezan ako ne registrujem sajt kao firmu a jednog dana ga prodajem? dakle, konrektnije pitanje bi bilo: koji je sud nadlezan za sporove, i koja drzava ubira porez od prodaje, virtuelne imovine (sajt je po meni virtuelna imovina ako ga nisi registrovao u opstini kao firmu)?

primer, u danskoj su visoki porezi, jedan danac je nakon dobitka na lutriji morao da plati preko 50% porez. dakle, kako sve to ide, i jel znate gde su u evropi najnizi porezi na dobit? ja ne znam kako se kaze porez na dobit na stranim jezicima pa ne znam kako da guglam (je li to porez na dobit, na kapital, ili na nešto treće?).
eto to je uglavnom sve.

dodatak: ne znam da li je tačno, ali izgleda da u swiss nema takse na dobit (capital gain tax:http://www.live-in-switzerland.com/e...ins-taxes.html) a za kipar nisam razumeo (izgleda da oof shor kompanije ne plaćaju porez ali ostali plaćaju 20%). od ostalih zemalja, najmanja taksa je u irskoj 12%.

Poslednja ispravka: rebelmouse (11.1.2009 u 17:49)
rebelmouse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke