Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2020, 4:49   #147
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Meni je za sada zanimljiva igra i svidja mi se premisa price. Gameplay i combat su dobro odradjeni, iako mi malo razbija imerziju to sto strela prolazi kroz metalni armor... ali ajde, ima i ludjih stvari.

Sto se tice performansi, po recenzijama sam ocekivao katastrofu, ali sa 2070S na ultimate presetu i 1080p, framerate je isao od 80-100, naravno uz ugasen odvratni motion blur, sto je sasvim OK. Znaci da je za 1080P@60 dovoljna 1070-ka/1660ti.

Eh sada, to vazi za FoV 70 za koji nisam ni znao da moze da se poveca. Kad se to podigne na 100, performanse tankuju kao da ste ukljucili MSAA - znaci, najmanje 15% a cesto i 25% nizi framerate za istu scenu.

Sve ovo vazi za narodnjak, sto znaci da uz patcheve moze biti samo bolje.

I da, znao sam da mi je glas Aloy od negde poznat... pa naravno da je poznat kad sam utuk'o 30H u LiS par nedelja pre ovoga gde je ona glumila Chloe. Jos rek'o, nemoguce da sam jos u hangoveru od tih igara, ima sad vec dosta da sam ih zavrsio... ipak ne tripujem, Ashly Burch je u pitanju.

EDIT: Igra ima i jedan ozbiljan graficki bug sa travom koji se lako resava reloadom save-a, ali to ga ne cini nista manje iritantnim. S vremena na vreme sva trava na mapi u okolini glavnog lika pocinje da crni, tj. kao da je neko postepeno poliva crnom bojom... zesce "creepy". Ne znam da li je do Nvidia drivera ili do igre (mozda i do narodnjaka), ali kad se desi negde kada vec duze vreme nisam imao campfire, bice bedak...

Poslednja ispravka: buraz (10.8.2020 u 6:03)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke