Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2015, 15:47   #6
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Nadogradnja postojeceg ili kupovina novog kompjutera

Pre svega, hvala svima na odgovorima i izvinjavam se sto nisam stigao ranije da odgovorim, u medjuvremenu sam se razboleo.

I dalje ne znam na sta pre da se odlucim, da li na nadogradnju ili kupovinu skroz nove konfiguracije i prodaju postojece? Ako je recimo dovoljna samo graficka i RAM, onda ima smisla za nadogradnju, ali ako moram menjati jos i procesor i plocu, onda me to nekako naginje na kupovinu cele konfiguracije? Zasto mislim da moram npr i procesor da menjam – pa zato jer za witcher je preporuka AMD FX-8350 4 GHz, a on je vise nego duplo bolji od mog CPU-a koji imam trenutno, makar prema http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Takodje, postavlja se pitanje da li je moje napajanje dovoljno za gtx970, necu da bude nista u knap, mora imati i nekog lufta da bi sve islo kao podmazano. Onda, da li gtx970, s obzirom da je poveca, moze da stane u moje kuciste? Sto se tice memorije, ja trenutno imam 2x2, zanima me koliko moja maticna ima ukupno slotova za ram memoriju, odnosno moze li stati jos jedna i da li ce dobro raditi u rezimu 2-2-4?

Imam jos brdo pitanja ali bolje da se zaustavim ovde, pa cemo videti sta i kako dalje na osnovu vasih komentara i sugestija.
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke