Prikaz jedne poruke
Stara 25.6.2010, 10:54   #14
entrarkia
Novi član
 
Član od: 3.10.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop za dizajn

Samo da javim utiske.

Na kraju sam uzeo Dell Studio 1537, CPU P7450 na 2.13GHz, sa 4GB rama, 500hdd, HDMI izlaz (koji je trenutno nebitan skroz), integrisanu graficku (koja je imala i na Toshibi)...

Moji prvi utisci su dobri. Tastatura je jedna od retkih koje su meke i lake za kucanje (iako se malko ugiba, ali nista strasno, verovatno su to i hteli da bi dobili na mekoci), i jedina mana koju ima je sto nema numericku tastaturu koja mi i nije toliko neophodna.

Od 4GB mi pise da je vidljivo/u upotrebi samo 2GB, verovatno zato sto sam instalirao Win7 x32 a ne x64 koji bi trebalo da registruje svih 4GB kao upotrebljivo.

Slika mi isto izgleda dobro.

Svidja mi se sto je jednostavno dizajniran i nema nekih "krupnih", tj. strcecih dugmica.

Garancija je 12 meseci sto mu ne ide u prilog, mada i za Lenovo G550 mi je isto toliko.

I jedna stvar koja mi se isto dopada, a ima je i u spomenutom Lenovo, to je pomeranje monitora, tj. malo teze se "otvara" laptop i pomeranja su ravnomerna i kod zatvaranja i otvaranja sto npr. nije bio slucaj na npr. novom Asusu koji sam gledao pre par dana.

Kompletnu specifikaciju mozete da pogledate na:
http://www.itsvet.com/proizvod/dell-...aptop/177/2663

P.S. - Od Toshibe nisam bio odustao, nego je nestala posto je bila na akciji a od svih modela u Merkatoru, ovaj mi je delovao kao najbolji u odnosu konfiguracije vs cene (52.000).

Hvala svima jos jednom na vremenu i zelji da pomognu.
Nadam se da ce nekom koristiti ova "recenzija" koliko-toliko.

pozdrav
entrarkia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke