Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2009, 11:02   #15
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Sinoc sam i ja instalirao ovu simpa igru, da vidim oko cega se digla tolika prasina

Pravo osvezenje u naletu svih ovih FPS-ova, NFS-ova, BFS-ova (b*ll f*cking s*it). Prvo sto me je odusevilo je pri instalaciji sto sam primetio da su svi fajlovi nazvani nesto tipa "0100010111.101". Odmah sam video da imam posla sa blesavim programerima. Na svu srecu ni dizajneri nisu nista gori. Grafika je prosto fenomenalna, a animacija (i stil i saljivost) me podseca najvise na cuvene LucasArts-ove avanture. Igra je tako gotivna da bi komotno mogla da prodje kao crtani film na TV-u.

Dopada mi se sto se odmah na prvom skrinu upoznajemo sa glavnim junakom i svim njegovim mogucnostima. Ideja da sav inventar trpa u usta je extra. Za animaciju skidam kapu. Ne nedostaje mi nesto suvise dijalog, sasvim su dovoljni baloncici koji se pojavljuju u pojedinim scenama. Ne smeta mi ni sto je igra suvise kratka; za 4h igre stigao sam preko pola, od toga mi je pola vremena otisla na neke stvari o kojima smem da pricam tek od nedelje Ako mene pitate bolje kratko, ali slatko, nego da igra ima 100 bezidejnih skrinova gde ce se igrac gubiti u moru monotonosti.

Iz prvog chaptera, ubedljivo i definitivno mi je najbolja scena u zatvoru iz dva razloga. Tu sam se prvi put u igri (ako se dobro secam) susreo sa postepenim otkrivanjem prostora i u tom delu igre, treba odraditi pregrst smicalica na malom prostoru. Nekako mi takve zagonetke vise leze. Ne volim da putujem desetak skrinova levo-desno kako bih uradio nesto. Vise volim da mi je sve na jednom mestu

Toliko za ovaj put od mene... ako ovom avanturom ne zarazim zenu (da se i ona ponekad poigra na kompu) nista nisam uradio
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke