Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2009, 1:51   #10
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Ja bih na pocetku izrazio zadovoljstvo sto se u eri modernih igara od po milion gigabajta pojavila igra za ciju je instalaciju potrebno manje od minute, a koja po kvalitetu nimalo ne zaostaje za njima.

Prvi utisak je naravno grafika. Sad mi je nekako zao sto ne citam knjige vezane za robote, pa nemam osnovu da kazem "e, ovo bas lici na ______". Mozda ce se naci neko upuceniji na tu temu, ali do tada da laicki primetim kako je grafika spektakularna! Posle ovoga smo jos malo blize video igrama kao umetnosti.

Glavni junac™ je na prvu loptu beskrajno dopadljiv, a prva zagonetka (skupljanje delova i sastavljanje) sluzi kao simpatican uvod u njegove mogucnosti, kao i nacin na koji ce se razgovori u igri odvijati (oni baloncici, kao u stripovima), sto inace smatram prilicno elegantnim resenjem.

Sa sledecih nekoliko ekrana me se najvise dojmila animacija, ono kada robot (trebalo bi mu dati neko ime, glupo bi bilo da ga kroz celu igru zovemo samo robot) padne sa bandere posle uspesno obavljenog maznjavanja sijalice ili kada se oklizne sa mosta ili kada zamalo upadne u pec ili kada ga ukebaju sa onim pistoljem igrackom su me uvek terali makar na osmeh. Zvuk i muzika su evidentno takodje odlicno odradjeni, pa mislim da vec posle nekoliko ekrana mozemo da konstatujemo kako je Machinarium jedan od glavnih kandidata za avanturu, ili ako bismo se usudili... igru godine!

Segment u tamnici mi je omiljen iz ovog prvog dela, i to zbog nekoliko stvari: gameplay je ovde najbolje izveden, sa postepenim otkrivanjem okruzenja i koriscenja istog u cilju napustanja svoje sobe, mnogo humora (rukovanje sa komsijom u celiji posto ste mu uslisili zelju za cigaretom je apsolutni vrh ), kao i do sada najbolja zagonetka u igri koja nas ceka odmah posto izadjemo iz tamnice.

Na preostalih nekoliko ekrana konacno dobijamo neki uvid u pricu (pogledati krzo teleskop), seksi animaciju pri susretu sa praznom limenkom ulja i jos jednu sjajno odradjenu ovecu zagonetku sa psom i kisobranom, tokom koje sam prvi put bio prinudjen da cekiram in-game walkthrough i provalio da mi fali ona igracka pistolj, pa sam morao da se vracam u zatvor po nju. Inace, odakle bi trebalo da znam za kod koji treba da se ukuca na onim vratima (04:45)? Tu sam isto gvirnuo u walkthrough, koji je, sto se mene tice, efektivno odradjen. Ono napucavanje sa paucima se lako prelazi, ali traje dobrih nekoliko minuta (ili se bar meni tako cinilo), tako da cete dobro razmisliti pre nego sto se odlucite da ga iskoristitite.

Posle toga sledi setnja do ulicnih sviraca, gde bi trebalo da je kraj prvoj etapi.

Poslednja ispravka: Patton (23.10.2009 u 9:50) Razlog: kod u spoiler tag
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke