Prikaz jedne poruke
Stara 12.3.2011, 2:58   #478
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Marko_L
1. Jesam li?
2. Zato sto sam mislio na ovaj prostor, pa sam zaboravio na mnoge vjerske sukobe u svetu. Da, i to je moguc razlog. I nije proizvoljan. Ljudi cak i navode kao razlog. Nisam nista izmislio.
3. Opet si zalutao u 15 vijek. Jednostavno reci "nemoze i tacka", a ovaj zna da to sve moze naci besplatno. Ko ce da me zaustavi? Meni je izbor prilicno jasan.
4. Dobro. Zaboravio sam.
5. Kada smatras da je nesto lose valjda ces da protestujes zbog toga, a ne da cutis i trpis. Ako mi se ne svidja sadasnji sistem valjda mogu nesto da uradim povodom toga.
6. Piraterija jeste krsenje zakona, ali u tome krsenju nema nista lose.
7. Nisu valjda oni sami krivi? Ako nije problem, mozes li reci kolika je tvoja plata ili plata tvojih radnika (kroz maglu se sjecam da si mozda pomenuo da imas svoju firmu). Onda mozemo da govorimo o poboljsavanji i povecavanju vrednosti.
8. Jesi li ti uopste pogledao o cemu se radi ovde. NIN JE SAM SVOJ album postavio besplatno za download. Oni, a ne ja ili bilo ko drugi.
9. Ne besplatno vec legalizacija piraterije. Razlika postoji. Nemam to pravo da odlucujem umjesto autora. Ako je nesto komercijalno, ne znaci da je razlog nastanka novac. Da slazem se da je vecina djela danas potpuno komercionalna ali postoje oni kojima nije danas glavni motiv novac.
To sto ja ne koristim jamendo nema veze sa time sto oni nisu komercijalni, vec sa autorima. Moje omiljene autore nazalost ne mogu naci na jamendu.
Koristis los primjer. Nisam ja poslodavac nekome autoru, a kada bi se nasao u istoj situaciji, krenuo bih da radim sam.

Inace, ovo je u osnovi za sta se ja zalazem, i nadam da ce u buducnosti postati realnost.

http://www.pirateparty.org.uk/polici...t-and-patents/

Samo da dodam i ovo. Veoma zanimljivo.

http://www.torrentfreak.com/game-cha...ective-110311/

Poslednja ispravka: j.radovan (12.3.2011 u 4:13)
j.radovan je offline